HİLTON’UN ‘2023 THRİVE YARIŞMASI’NI KAZANAN İLK TÜRK!

Hilton Grubu’nun çalışanlarının motivasyonunu artırmak ve becerilerini geliştirmek, kişisel hedeflerine ulaşmalarını ve toplumun ihtiyaçlarına cevap vermelerini sağlamak için her sene düzenlediği ‘Hilton, Thrive Yarışması’ nın kazananları arasında Hilton Türkiye – Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Müdürü Beyza Sinem Çağlar ilk Türk olarak Global arenada yer aldı.

HİLTON’UN ‘2023 THRİVE YARIŞMASI’NI KAZANAN İLK TÜRK!

Hilton , ‘2023 Thrive Yarışması’ ile çalışanlarına, daha iyi bir işyeri deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Her sene düzenli olarak gerçekleşen bu yarışma, Hilton çalışanlarını hayalleri doğrultusunda bir adım atmaları için cesaretlendirirken, kazanan isimlere herhangi bir hayalini gerçekleştirmeleri için olanak sağlıyor.

Beyza Sinem Çağlar, Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinin sonucunda kullanılamaz hale gelen, Kahramanmaraş ilinin Nurhak ilçesine bağlı Barış beldesindekiBarış İlköğretim Okulu’nun 8 konteynırdan oluşan sınıflarının,temel ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere destek olmak amacıyla hazırladığı projesi ile bu ödülü kazanan ilk Türk oldu.

Yarışmada Kazandığı Ödülü Deprem Bölgesindeki Çocuklar İçin Harcıyor!

Çağlar, yarışmadan kazandığı beş bin ABD doları ödülünün tamamı ile, Kahramanmaraş Nurhak ilçesine bağlı Barış mahallesinde bulunan, yirmi birmetrekarelik boş konteynerleri sınıf haline getirerek, Barış İlköğretim Okulu’nun temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Bu özel proje, yarışma ödülü olarak verilen beş bin ABD doları, Hilton otellerinden destek verilecek malzemelerin gönderimi, çalışanların bağışları, sponsor iş birlikleri ve STK yardımları ile gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında yapılan planlamaya göre, Atatürk büstünden kurumda kullanılacak zil sesine, sınıflarda öğretmenler tarafından kullanılacak bilgisayarlardan önemli günler panosuna kadar her detay ince ince planlanarak çocukların hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçilecek.

Projesini gerçekleştirmek için, Ekim ayı boyunca Kahramanmaraş’ta olacağını belirten Beyza Sinem Çağlar; ‘Bir Hilton çalışanı olmanın gururunu yaşarken, ‘Hilton, ThriveYarışması’ sayesinde ülkemizde yaşanan ve hepimizde derin yaralara sebep olan bu felaketin sonuçlarına biraz da olsa çözüm bulabilmek en büyük motivasyonum. Şirketimin bana sunduğu imkanlar sayesinde bir değil birçok hayali gerçekleştirebilmek ve çocuklara daha iyi bir eğitim imkanı sunmak paha biçilemez bir duygu. Kazandığım ödülün bu projeye katkı sağlaması çok değerli. Çalışanların ve toplumun gelişebilmesi ve daha iyi yarınlara umut vaad edebilmesi için bu tür fırsatlar sunan şirketlerin çoğalması,  bizlerin de gönüllü işlere destek olma motivasyonumuzu arttıracaktır. Bu proje ile sadece fiziksel iyileşmeye değil çocukların kendilerini gerçekten okulda gibi hissetmelerini sağlayarak onlara kendilerini gerçekleştirebilme fırsatı sağlamak istedim. Bu projenin asıl amacı çocuklarımızın geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak ve biraz olsun onların yanında olduğumuzu hissettirebilmek.’ dedi.