HALİL ÖNCÜ YAZIYOR, ''SAYIN BAŞKAN, SİZİN SÖYLEDİKLERİNİZİ BİZ SİZE GEÇEN YIL SÖYLEMİŞTİK! DEMEK Kİ HAKLIYMIŞIZ!..''


Antalya-Kemer-Tekirova arasında halen devam eden çalışmalar trafiği olumsuz etkiliyor.Manavgat Kızılağaç bölgesinde sezon başlarken başlayan altyapı çalışmaları dikkatlerden kamçmazken, "Neden bu çalışmalar sezon öncesi başlamadı" sorusunu akıllara getiriyor.


Tekirova-Kumluca arasındaki yol çalışmaları nedeniyle trafikte zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor.


Antalya Kaleiçinde devam eden çalışmalar sık sık gündeme gelirken, zaman zaman eleştiri konusu oluyor.


Antalya Güllük caddesinde devam eden yol ve cadde düzenlemeleri nedeniyle, hem esnaf hem vatandaşlar hem de turistler yolun sezon başladığı bu günlerde yapılmasına eleştiriler getiriyorlar.

Anayollarda yapılan düzenlemeler, şehir merkezlerinde yapılan çalışmalar ne zaman bitecek bakalım göreceğiz. Şu anda benim gittiğim ve gördüğüm yerler ki; Antalya Kaleiçi ve merkezde gerçekleştirilen yol ve kaldırım çalışmaları,  Antalya Kemer arasındaki yol ve tünel çalışmaları, Çamyuva-Tekirova arası yol çalışmaları, Kılızağaç merkezdeki kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları, Alanya, Manavgat ve Side’de sahil bandındaki birçok belde de belediyelerin, yol ve kaldırım çalışmalarını sayabilirim…

Çok değil geçtiğimiz yılı hatırlıyorum. Genelde Kemer bölgesine çok daha sıklıkla gitmekte ve burada turizmciler bir araya gelmekteyim. Geçtiğimiz yıl Kemer Belediyesinin Kemer 1 yolunda gerçekleştirdiği ve bizlerin birçok kez gazetelerde haber yaptığımız “Zamansız yol ve kaldırım çalışmaları” turizme büyük darbe vurmuştu. Bu haberleri yaparken acente yetkililerinin,otelcilerin ve esnafların  görüşlerini almış ve haberler yapıp kamuoyuna konuyu iletmiştik.  Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise yaptığımız haberler sonrasında bizleri bu haberleri yapmakla suçlayıp hedef göstermişti. Oysaki tek hedefimiz çalışmaların zamansız olduğunu ve turizme zarar verdiğini göstermekti. Nitekim de böyle oldu!..

Geçtiğimiz yıl bunlar yaşanırken, bu yılda Kemer bölgesinde bu kez Antalya-Kemer-Tekirova arasındaki yolda çalışmalar zamansız yapılamaya başlandı. Duble yolda gerek tünel çalışmaları gerekse de birçok  bölgede gerçekleştirilen zemin ve asfalt değişimleri nedeniyle trafik tek şeriten ve zar zor verilmekte…


Geçtiğimiz yılda Kemer'de aynı manzaralar ile karşılaşmış ve turizmcilerin Belediyenin zamansız çalışmalrını eleştirdiklerini görmüş ve sayfalarımıza taşımısıtık. Haberin linki: http://www.turizmdosyasi.com/haber_oku.asp?haber=4789

Her yer her yerde.

Yine bizler bu konuda turizmin zarar göreceğini düşünüyoruz. Bu bakımdan bu çalışmaların zamansız yapıldığını ve turizmin başladığı şu zamanlarda bölgeye büyük sıkıntılar verdiğini düşünüyoruz. Biz bunları söylerken, Kemer’li turizmciler de yine bizler gibi düşünüyor ve geçen yıl kent içinde yaşadıkları sıkıntıların bu kez Anayollarda yaşandığına dikkat çekiyorlar.

İşin ilginç açıklamaları ise Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’den geliyor. Bu kez yol çalışmaları Karayolları tarafından yapıldığı için hemen açıklamalarını “ Yol Çalışmaları turizmi baltalıyor” açıklamaları ile gündeme getiriyor.

Geçen yıl bizleri bu haberleri yaptığımız için eleştiren Sayın Başkanın her ne hikmetse bu yıl bizi doğrularcasına açıklamalarda bulunuyor. Nemi diyor? İşte basın açıklamasında başkanın dedikleri:  “Acentecilerden ve otelcilerden büyük tepki var. Şuanda bile otelcilerden fakslar geliyor bunları toplayıp Sayın Valimiz ile de paylaşacağız. Biz en azından mayıs ayından itibaren bunun durdurulmasını talep edeceğiz. Çünkü seyahat acenteleri otobüslerini en az 1 saat önce çıkarma gibi riske giriyor. Bu da Kemer turizmine vurulmuş baltadır


Kemer'i geçen yıl büyük sıkıntılara sokan zamansız yol çalışmaları Basında geniş yer bulmuştu.


Kemer Gözcü Gazetesi: http://www.kemergozcu.com/?page=haberdetay&haberid=16088&kategoriid=14

İşte sayın Başkan.. Geçen yıl sizler Kemer içerisinde bu çalışmaları yaparken bizler sizleri uyarıp da değerli turizmcilerimizin görüşlerini gazetelerde yer verirken sizler bizleri suçlayıp hedef gösteriyordunuz. Bir sene geçti ve şimdi sizin açıklamalarınız ile bizleri adeta doğruluyorsunuz.

Biz yinede her şeyi bir kenara bırakıp, önce Turizm diyoruz. Bu bakımdan geçen yıl, bu yıl diye bir ayrım yapmadan bu yol çalışmalarının sizin gibi “Turizme vurulmuş Balta” olarak değerlendiriyor ve bir an önce bu çalışmaların sezonda daha fazla zarar vermeden netleştirilmesini bekliyoruz.