HALİL ÖNCÜ İLE LEZZET DURAKLARI... ''KEMER KÖŞK RESTAURANT''


Birbirinden farklı isimle hizmet veren çok sayıda Restaurant Kemer'de hizmet verirken, biz de rotamızı Kemer'de bulunan Köşk Restaurant'a çevirdik...

Köşk Restaurant yaklaşık 400 m2.lik bir alanda kurulu bulunuyor. Kapalı alanda 150 , açık alanda ise bahçesi ile birlikte yaklaşık 60 kişiye hizmet verilebiliyor. Restaurantın 24 saat açık olduğunu belirterek buradaki lezzetleri size sıralamak istiyorum.
Sabahları genelde kahvaltı keyfini Köşk Restaurant’ta İngiliz usulü ve Zengin Türk Kahvaltı Tabağı şeklide alabilirisiniz. İngiliz Kahvaltısında Jambon, kaşar, Mantar, Yumurta, Zeytin, Pilaki ve bal yer alıyor. Zengin Türk Kahvaltısı tabağında ise; Peynir, Zeytin, Tereyağı, domates, salatalık, salam, yumurta ve bal yer alıyor. Tüm bu ürünlerin yanında ister kızarmış ekmek isterseniz de Lavaş isteyebilirisiniz. Bu arada isteğe göre tüm bu kahvaltıların yanında Menemen ve sucuklu yumurta da isteyebilirsiniz. Bu arada çay ise, sınırsız bir ikram olarak göze çarpıyor.


Halil Öncü , Arnavut Ciğerini sizler için tattı...

24 saat açık olan Köşk Restaurantın en önemli spesiyalleri arasında çorbalar geliyor. Özellikle Paça çorbası ve İşkembe çorbasını isteyebilir ve bu muhteşem lezzetleri tadabilirsiniz. Dilerseniz çorbalar içinde Tavuk, Ezo Gelin , Mercimek ve Domates çorbası da bulunuyor…Özellikle gece geç saatlerde tıklım tıklım olan Köşk Restaurant çorba servisi ile misafirlerini ağırlıyor.


Pidesi ile farklı lezzetler sunan Köşk Restaurantta içinde kıyma,kaşar,sucuğun bulunduğu köşk spesiyal pidesi de tadılması gereken lezzetler arasında.


Arnavut Ciğeri; Sadece salı-Cuma Günleri çıkıyor...


Pidesi ile farklı lezzetler sunan Köşk Restaurantta içinde kıyma,kaşar,sucuğun bulunduğu köşk spesiyal pidesi de tadılması gereken lezzetler arasında.

Bu arada yemek öncesi Köşk Resturant Lavaş,ezme,haydari,tereyağı ve tulum peyniri de ücretsiz olarak sizlere sunuyor.
Köşkün Spesiyal yemeklerinden bir tanesi de Diyarbakır Güveci… Bu lezzet de gelen konukların mutlaka tatmasını önereceğim tatlar arasında. Diyarbakır’dan özel olarak getirilen  Çömlekte yapılan Güvecin yapılışı ise şu şekilde: Öncelikle Güvece domates, biber, patlıcan, sarımsak, kuzu etinin kemikli sırt tarafı diziliyor. Yağ, tuz ilave ediliyor. Birlikte fırına veriliyor. 2-2.5 saat fırında pişirilen Güveç misafirlerin masasına servis ediliyor. Yanında yine muhteşem bir ayranla, süper bir lezzet sizleri beklemekte.
Restaurantta sulu yemeklerde dikkat çekiyor. Her gün farklı sulu yemek çeşitleri çıkmakta.. Öğle saatlerinde tabldot da uygulanan restaurantta bölgedeki esnaf ve kamu çalışanları da yoğun ilgi göstermekte. Yine  aAana, Urfa ve beyti gibi kebapları ile de dikkat çeken Köşk Restaurant’ta Kuşbaşı Kebap,İskender, Vali Kebap, Kuzudan Ciğer Şiş, karışık kebap ve tavuk ürünleri menüde bulunuyor. Yine Pidesi ile farklı lezzetler sunan Köşk Restaurantta içinde kıyma,kaşar,sucuğun bulunduğu köşk spesiyal pidesi de tadılması gereken lezzetler arasında. Yine lahmacun da farklı bir lezzet olarak karşımnıza çıktığını ifade etmek istiyorum.


24 saat açık olan Köşk Restaurantın en önemli spesiyalleri arasında çorbalar geliyor. Özellikle Paça çorbası ve İşkembe çorbasını isteyebilir ve bu muhteşem lezzetleri tadabilirsiniz.


Karışık Izgara tabağı...

Bu arada Köşk Restaurantın bir diğer farkı ürünü de Köşke özel Arnavut Ciğeri..Haftada iki gün Salı ve Cuma günleri çıkarılan Arnavut Ciğerinin de çok talibi var.
Tatlıları ile de dikkat çeken Köşk Restaurant Hatay’dan özel olarak getirilen Künefe ile de dikkat çekiyor. Ayrıca Baklava da isteyebilirsiniz. Yemek sonrası çay ve Kahve de ikram ediliyor. Bu arada içtiğiniz kahveyi isterseniz kapatıp falda baktırabiliyorsunuz. Yaklaşık 15 yıldan bu yana falcılık konusunda ün yapmış olan Yaşar Ekin de burada sizlerin falına bakabilir. İyi derecede Rusça da bilen ve bu konuda yurt dışından gelen çok sayıda misafiri bulunan Yaşar Ekin yemek sonrası misafirlerinin falına da bakıyor. Fal konusunda turistlerinde büyük ilgisi var.


Tatlıları ile de dikkat çeken Köşk Restaurant Hatay’dan özel olarak getirilen Künefe ile de dikkat çekiyor.


İçinde kıyma,kaşar,sucuğun bulunduğu köşk spesiyal pidesi hem görsel hemde lezzet olarak tadılması gereken tatlar arasında...


Bu arada içtiğiniz kahveyi isterseniz kapatıp falda baktırabiliyorsunuz. Yaklaşık 15 yıldan bu yana falcılık konusunda ün yapmış olan Yaşar Ekin de burada sizlerin falına bakabilir.Özelllikle Ruslar fala oldukça meraklı...

Eğer sizde Kemer’de gezerken karnım acıktı yemek yemek istiyorum derseniz, Yalı Caddesi Belediye Karşısında yer alan Köşk Restauranta uğrayabilirsiniz. Bir başka Restaurant ve farklı lezzetlerde buluşmak dileğiyle….

KÖŞK RESTAURANT

Merkez Mah. Yalı Cad. Belediye Karşısı
No:8/A Kemer-ANTALYA
0 242 814 15 22
[email protected]
facebook/KoskrestaurantKemer