HALİL ÖNCÜ İLE LEZZET DURAKLARI ''TAHTALI SHAKESPEARE CAFE & BİSTRO MOUNTAIN''


2365 mt.de Dünya Mutfağının seçkin örneklerinin bulunduğu bir mekan

Shakespeare Cafe Bistro dünya mutfağının seçkin örneklerinin bulunduğu bir yer ve  aynı zamanda Antalya merkezli bir marka. 2001 yılında Migros AVM’de  açılan ilk Cafe Bistro ile başlayan çizgisi Antalya’nın diğer 3 bölgesinde de devam etti. Hızla ilerleyen Shakespeare Cafe Bistro markası Antalya’daki son şubesini de Tahtalı2nın 2365. Metresinde zirveye açarak adeta bir mesaj verdi.


Shakespeare Cafe Bistro dünya mutfağının seçkin örneklerinin bulunduğu bir yer ve  aynı zamanda Antalya merkezli bir marka.


Tahtalı Shakespeare Cafe&  Bistro : Şinitzel

Modern dizaynı ve ahşabın sıcaklığı Shakespeare Bistro’larda

Shakespeare Cafe Bistro’lar da standart bir menü uygulanıyor. Dünya mutfağının seçkin örneklerinin yer aldığı menülerde İtalyan mutfağının yemekleri dikkat çekiyor. Çok geniş bir menüye sahip. Tüm bistrolar gibi Tahtalı’da aynı dekor ile dizayn edilmiş. Modern dizaynı, ve ahşabın sıcaklığını burada hissedeceksiniz. Ayrıca sizler ile ilgilenen personelin güzler yüzlülüğü de dikkat çekici. Tahtalı zirvesinde Shakespeare Cafe&  Bistro Mountain’un güler yüzlü  Restaurant Müdürü Devrim Kayaöz ile birlikte özel lezzetleri konuşuyoruz. Kayaöz, Olympos Teleferik markası ile Shakespeare Cafe Bistro markasının bir arada oldukça önemli bir hizmet yaptığına dikkat çekerken, her gün yüzlerce misafire de bu özel lezzetleri, sunduklarını söylüyor bizlere..


Tahtalı Shakespeare Cafe&  Bistro : Mantarlı Bonfile


Tahtalı Shakespeare Cafe&  Bistro

Shakespeare Cafe&  Bistro Mountain’de günün çorbasını da her an bulabilirsiniz. Bunlar arasında yine İtalyan mutfağı ağırlıklı birbirinden farklı değişik çorbalar isteyebilirsiniz. Bunlar;  Kremalı Mantar Çorbası, Brokoli Çorbası ile en çok tercih edilen soğan çorbasını sayabiliriz. Bu arada Türk Mutfağının en gözde çorbaları arasında görünen Şehriye  Çorbası da menüde mevcut. Yine birbirinden dikkat çeken farklı salatalar da mevcut. Akdeniz Salatasından Biftekli Salataya kadar her türlüsünü bulmanız mümkün ancak size önerimiz Tavuklu Sezar Salata olacak.

Shakespeare Cafe&  Bistro Mountain’in güler yüzlü Restaurant Müdürü Devrim Kayaöz’ün bizler için hazırladığı lezzetleri tadıyoruz. Özellikle Mantarlı Bonfile, Şinitzel, Biftekli Penne, Chicken Fingers gerçekten harika. Mutlaka tatmalısınız. Her türlü içeceğin bulunduğu zirvede iddia ediyorum ki; klasik Mojita ve taze sıkılmış portakal suyu zirvenin serinliğine de katkı sağlayacak ve sizi oldukça dinç hissettirecek.


Tahtalı Shakespeare Cafe&  Bistro : Biftekli Penne


Tahtalı Shakespeare Cafe&  Bistro : Mantarlı Bonfile

Shakespeare Bistro’larda Fast Food ve çocuk menüleri içinde alternatifler bulunuyor
Başlangıç olarak bir çok alternatif seçebilirsiniz. Bunlar arasında Sarımsaklı ekmek, Karides güveç, mantar tabak ve Chiken Fingers’i sayabiliriz. Ana yemek menülerinde formuna dikkat edenler için de özel bir menü düşünülmüş. Ana yemekler arasında oldukça geniş bir menü var ama sizlere önereceğimiz Biftekli Penne, Karışık Pizza, Bonfilenin 3 çeşidi olan Mantarlı, Biberli ve arpacık soğanlı Biftek ile Meksika mutfağının vazgeçilmezi Facita Biftek’i sayabiliriz. Burada makaranın tadı bir başka. İtalyan Mutfağının vazgeçilmezi olan Makaranın birçok çeşidi burada size sunuluyor. Ancak bu tatlar arasında Biftekli Penne, Tavuklu Fettucini, Raviolini yi mutlaka tadınız.


Shakespeare Cafe&  Bistro Mountain’in güler yüzlü Restaurant Müdürü Devrim Kayaöz ve Halil Öncü


Tüm bistrolar gibi Tahtalı’da aynı dekor ile dizayn edilmiş. Modern dizaynı, ve ahşabın sıcaklığını burada hissedeceksiniz.


Halil Öncü, zirvede sizin için tattı.

Dev gibi kekler sizi bekliyor

Yemek sonrası 4 ayrı tatlı çeşidi isteyebilirsiniz. Ya da tatlı dışında mevsim meyvelerinde oluşan meyve salatası ile dondurma da isteyebilirsiniz. Tatlı çeşitlerini ise  Browni, Chees Kek, Elmalı Turta, Tremisu olarak sayabiliriz.B u arada en dikkatimi çeken nokta ise burada dev gibi kekler yiyecek olmanızdır. Gerçekten de masanıza gelen dev gibi gelen kekler ile hem karnınız hem de gözünüz doyuyor.   Ayrıca, Shakespeare Cafe&  Bistro Mountain geniş bir kahve ile alkollü ve alkolsüz içki yelpazesine sahip.

TAHTALI SHAKESPEARE CAFE & BİSTRO MOUNTAIN
Pk 96 07995 Tekirova-Kemer-Antalya
Tel: 0 530 767 18 78 [email protected]