KEMER'DE HAFTA SONU OFFSHORE HEYECANI YAŞANDIKemer Caddelerinde Offshore heyecanı...


Turistler, Kemer Caddelerinde ilerleyen teknelerin resimlerini çektiler.


Cuma günü 8 tekne Kemer caddelerinde oluşturulan kortej ile Kemer’lilerin karşısına çıktı. PTT önünde başlayan Korteje Cumartesi ve Pazar Günü yarışa katılacak olan 2 YKM, 22 YKM, 88 Stihl, 89 Viking, 67 Sif-Jcp, 4 Miele, 34 Franke ve 03 BJK takımları ve tekneleri katılırken, kortejde ayrıca Kemer Enduro Kulübü Sporcuları motorları ile ve Rai Disco Club de gösterileri ile korteje renk kattı. Korteje Kemer’de yaşayan ve tatillerini yapan yerli ve yabancı birçok turist de  ilgi gösterirken, zaman zaman tekneler ve Rai Club dansçıların fotoğraflarını çektirmek için sıraya geçen turistler ilginç görüntüler oluşturdu.
Kemer Belediyesi adına organizasyon sorumlusu olan Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Tuncer ile karşılaşıyoruz. Karnavalı aratmayan görüntülerin oluştuğu caddelerde görüşlerini alıyoruz: “ Türkiye Offshore Şampiyonası beşinci ve altıncı ayaklarının startını verdik. Her zaman olduğu gibi yine yarışa katılacak teknelerimizi Kemer caddelerinde oluşturduğumuz kortej ile Kemer’liler ile buluşturduk. Görüldüğü gibi bu tip organizasyonların Kemer tanıtımı açısından önemi çok büyük. Bizde bu organizasyonlar ile Kemer tanıtımına katkıda bulunmanın keyfini yaşıyoruz. 2 gün boyunca dünyanın en hızlı tekneleri Kemer sahillerinde muhteşem bir gösteriyi meraklılara sunacaklar.”


MİELE teknesi ile yarışan Berna-Josef Mulhbauer ikilisi kokteylde nasıl bir yarış olacağını konuştular.


Kemer Enduro Kulübü sporcuları da hem Kortejde yer aldılar, hem de kokteyle katıldılar.

Kemer caddeleri su üzerinde yaklaşık 90 mil (150 km. ) yapan hız ile adeta uçan tekneler ile yerli yabancı herkesin gözü önünde caddeleri geçiyor. Ardından Kemer Belediyesi Kemer’de düzenlenen Türkiye Offshore yarışması öncesi gelen konuklara ve sporculara Kuğulu Park’ta bir ”Hoşgeldiniz “ kokteyli veriyor.  Kokteyle Kemer Belediye Başkan Vekili Tolga Minta, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Hakan Tuncer, Mustafa Tıraş’ın yanı sıra, Gelişmekte olan spor branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral, İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, Kulüp Üyeleri Şakir Ünal, Emre Güler, Serdar Özer, BJK takımından Burak Öztoygar ve yarışa katılacak diğer sporcular, Kemer Enduro Sporcuları ile  Grand Haber Otel Müdürü Metin Peltek katılırken, yarışa katılacak sporcular da yarışma öncesi son durumlarını konuşuyorlar.
Ve şampiyonanın ilk günü. Hava bulutlu. Pek Kemer’de alışılagelmiş bir hava değil. Ancak sıcak. Kuğulu Park’ta oluşturulan ve Grand Haber Otel’in de büyük destekleri ile hazırlanan seyir terası da yarışı izlemeye gelenler ile dolu. Sahil ise iğne atsanız düşmeyecek misali hınca hınç dolu. Şampiyonaya basının ilgisi de büyük. İlk gün yarışta birinciliği, MİELE teknesi ile yarışan Berna-Josef Mulhbauer ikilisin kazanıyor.


İlk günün galibi Miele oldu.


İlk gün yarışın birinciliğini alan MİELE teknesi ile yarışan Berna-Josef Mulhbauer ikilisi


Denizde heyecan yaşanırken, kıyıda ise seyir zevki vardı.

Kemer Belediyesinin destekleri ile Kemer’de gerçekleştirilen ve SHOW TV’den de canlı olarak yayınlanan 5. Ayak yarışlarına sahillere akın eden yerli ve yabancı birçok turistte meraklı gözlerle yarışı izliyorlar. Yarışları Kemer Kaymakamı Seddar Yavuz, Kemer Belediyesi Başkan Vekili Tolga Minta, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk, Kemer Belediye Meclis Üyesi Hakan Tuncer, Gatab Başkanı Yusuf Üras, Gelişmekte olan spor branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral, İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık ile çok sayıda yerli yabancı turist izledi.
Teknelere teknik servisi Kuğulu Park ta özel olarak hazırlanan yerde verildi. Ayrıca tekneler 25 tur yaptıktan sonra ilk üç derecede belli oldu. Buna göre yarışın birinciliğini MİELE teknesi ile yarışan Berna-Josef Mulhbauer ikilisi, ikinciliğini VIKING adlı tekneleri ile Ali Tanır ve Murat Leki ikilisi alırken, üçüncülüğü ise STIHL teknesi ile Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer ikilisi aldı.Yarış sonrası ödüllerini birinci olan ikiliye Kaymakam Seddar Yavuz ile Gelişmekte olan spor branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral, ikinci olan ekibe Kemer Belediye Başkan Vekili Tolga Minta ile Gatab Başkanı Yusuf Uras ve üçüncü olan ekibe de İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık ile Grand Haber Otel Müdürü Metin Peltek verdi.


İlk günün gecesi sahilde keyif bir başka oldu.


Ve... Sahilde makarna partisi...

Aynı günün gecesi Kemer 1 Nolu sahilde Kemer Belediyesi tarafından yarışa katılan sporculara ve teknik heyete bir Makarna Partisi düzenleniyor. Ardından da Rai Club’de eğlence.
Ofshore heyecanı devam ederken, Pazar günü 6.Ayak start alıyor. Bu kez hava çok sıcak. İnanılmaz bir sıcak. Yarışçılar hem sıcakla mücadele ediyorlar, hem de hünerlerini gösteriyorlar. Ve Kemer’de düzenlenen altıncı ayak yarışıyla Kemer etabı son buluyor. Bu kez yarışta birinciliği, STIHL teknesi ile Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer ikilisi alıyor. Kemer Belediyesinin destekleri ile Kemer’de gerçekleştirilen ve SHOW TV’den de canlı olarak yayınlanan 6. Ayak yarışlarına yine ilgi büyük olurken, sahilleri dolduranlar ise bu ilginç yarışı heyecan içinde izlediler.


Halil Öncü, 3 gün boyunca Şampiyonayı sizler için izledi.


STIHL Kemer'de başarılara abone.


2.Gün yarışın birinciliğini STIHL teknesi ile Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer aldı.

Teknelere teknik servis yine Kuğulu Park ta özel olarak hazırlanan yerde veriliyor. Ayrıca tekneler 25 tur yaptıktan sonra ilk üç derecede belli oluyor. Buna göre yarışın birinciliğini STIHL teknesi ile Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer, ikinciliği MIELE teknesi ile yarışan Berna- Josef Mulhabauer çifti, üçüncülüğü ise Y.K.M Sport adlı tekneleriyle yarışan Kerim Zorlu ve Saruhan Tan ikilisi alıyor. Yarış sonrası ödüllerini birinci olan ikiliye Gelişmekte olan spor branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral ile Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Tuncer verirken, ikinci olan ekibe Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve üçüncü olan ekibe de İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık verdi.
Ayrıca Ofshore Şampiyonasının Kemer’de düzenlenmesinde emeği geçen Kemer Belediyesine de İstanbul Offshore Kulübü tarafından hazırlanan plaket Başkan Mustafa Gül adına Meclis üyesi Hakan Tunccer tarafından alınırken, yine Hakan Tuncer adına bir plaket de Uğur Işık tarafından kendisine verildi.Bu arada şampiyonada emeği geçen diğer kurumlara da plaketleri sunuldu.Dereceye giren sporcular başarılarını şampanya patlatarak kutluyorlar.
Türkiye Offshore şampiyonası 4. ve 5. inci ayakları Kemerde düzenlenirken, Şampiyonanın SOHW TV den canlı olarak yayınlanması ile birlikte milyonlarca kişi ekranlardan Kemer’i izledi.SHOW TV Cumartesi ve Pazar günleri yarışın başlama saati olan 14.00 ile 15.30 saatleri arasında hem Şampiyonayı, hem de aralıklarla yaptığı röportajlarla ve Kemer görüntüleriyle Kemer’i en iyi şekilde ekranlara taşıdı.


Hakan Tuncer SHOW TV'de canlı yayına katılarak, Kemer hakkında bilgiler verdi

Şampiyona’da büyük emeği geçen  ve Şampiyona’nın Kemer’de düzenlenmesinde büyük katkıları olan Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Tuncer, Kemerin tanıtımı için büyük bir önem taşıyan Offshore organizasyonu geride bıraktıklarını ve şampiyona ile çok iyi bir tanıtım yaptıklarını söylüyor bize.  Tuncer SHOW TV’de canlı yayına da katılarak Kemer ve şampiyona ile ilgili açıklamalar yapıyor.
“ Kemer artık Offshore Şampiyonası ile adını artık her yerde duyuruyor. Bu bizim için önemli olan bir organizasyon. Kemer Belediyesi olarak bu organizasyonun devamı için elimizden ne geliyorsa yapacağız ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.”
Evet 3 gün boyunca farklı bir atmosferin yaşandığı Kemer’de artık gelecek yılın Şampiyonası düşünülmeye başlandı bile. Bizde bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyor, bundan sonraki şampiyonalarda ve etkinliklerde görev alacak herkese başarılar diliyoruz. (HABER-FOTO: HALİL ÖNCÜ )