HALİL ÖNCÜ YAZIYOR... ''NASHİRA PARK'' ŞEHRİN İÇİNDE ORMANI YAŞATIYOR


Nashira Park yeşil dokusu ve bozulmamış doğasıyla herkesin büyük beğenisini kazanıyor.

Side’de beş yıldızlı Nashira Otel’in de sahibi olan EHA Şirketler Grubunun Başkan Vekili Ezgican Aydoğan ile parkı geziyoruz. Ailece doğayı ve ağacı çok sevdiklerini ileten Ezgican Aydoğan bakın neler söylüyor; “  Ailecek doğayı ve ağacı çok seviyoruz. Ağaca çok değer veriyoruz. Daha önce de şirketler grubumuzun Çakırlar Bölgesinde bir çiftlik çalışması vardı. Burayı da görünce çok hızlı bir şekilde Orman’dan gerekli prosedürü sağlayarak Orman’dan kiraladık. Şehrin içinde böyle bir orman olması, bize de hizmet açısından birçok fikir sundu. Burası Antalya’nın içinde yer alan ve birçok şey yapılabilecek bir orman. Burada yiyecek, içecek, spor faaliyetleri ve eğlence alanında bir çok şey her şeyi yapabiliyoruz”


EHA Şirketler Grubunun Başkan Vekili Ezgican Aydoğan


Nashira Parkda oluşan mangal keyfi..Dikkat rezervasyon yaptırmanızda fayda var..


Muhteşem doğa..Şehrin içinde Orman keyfi

Buraya geldiğiniz zaman şehrin içinde olduğunuzu unutuyorsunuz

Şehrin beton yığınları içerisinden bir anda parkın içine girdiğinizde kendisinizi bambaşka bir atmosferde buluyorsunuz. Ezgican Aydoğan parkı ve bu doğal güzellikler i ise bize şöyle anlatmaya devam ediyor: “ Burası 120 dönüm bir orman arazisi. Orman derken, gerçek bir ormandan bahsediyoruz. Burada çok ciddi sıkılıkta bir orman bulunuyor. Şehrin içinde böyle bir yerin olması gerçekten de inanılacak gibi değil. Buraya geldiğiniz zaman şehrin içinde olduğunuzu unutuyorsunuz. Bu nedenle de “Şehrin içinde ormanı yaşat” sloganını kullanıyoruz. 3 aydır hizmet veriyoruz. Projemizin büyük bir bölümünü tamamladık.. Tamamlanmayan birkaç bölümünde yapımına devam ediyoruz. Şu ana kadar parkımızdaki mangal evimiz, simit evimiz, çocuk parkımız,nargile evi ve oyun salonumuz ve tenis sahalarımız hizmette.Süs havuzlarımız ve şelalelerimiz ile de parkımıza önemli bir görsellik kattık.Yine sahnemiz var. Burada da konuklarımız dev ekranda futbol maçlarını izleyebilirler. Ayrıca yine parkımızda kır düğünleri, doğum günleri organizasyonları, dernek yemekleri  de yapılıyor”


Çocukların vageçilmez alanı çocuk bahçesi özellikle hafta sonlarında dolup taşıyor...


Nashira Parkta muhteşem peyzaj dikkat çekici

Türk insanın vazgeçilmez keyiflerinden biris olan Piknik ise Nashira’da çok daha farklı düşünülmüş. Park içerisinde özel olarak oluşturulan 58 adet mangal ünitesi hafta içi olduğu kadar hafta sonları dolup taşıyor. Piknik alanları ve localar hayli ilgi çekiyor. Gelen konuklar mangalı kendileri getirmiyorlar. Kömürü de park karşılıyor ve tüm mangal hizmetlerini konuklarına sunuyor.

Köfte’de çok iddialılar

Nashira Park’ın en iddialı olduğu tatlar arasında “ Köfte “ geliyor. Köftede iddialı olduklarını belirten Ezgican Bey bakın bize bu konuda neler söylüyor, “  Köftemizde bir hayli iddialıyız. Yaklaşık iki ay sürecince bu köfte lezzetini parkımızda oturtmaya çalıştık. Antalya’da farklı bir şey olsun istedik. Antalya’da birçok köfte işi yapan restaurant var. Bizim lezzetimiz sadece insanlar bu köftenin lezzetini tatmaya gelsinler istedik. Bu nedenle de işin uzmanı olan İnegöl’den bir usta getirdik. İnegöl köftesinde bir hayli iddiayız. Yine Nashira parka özel bir köftemiz var. Ayrıca diğer et çeşitleri ve kanatta da oldukça iddialıyız. İsterse misafirlerimiz kendileri pişirebilir, isterlerse bizde onlara bu hizmeti verebiliyoruz”

Özelikle beton yığınları içerinde sıkışan çocukların doğadaki adresinin Nashira Park olduğunu da ifade eden EHA Şirketler Grubunun Başkan Vekili Ezgican Aydoğan , “ Misafir kitlemizin % 70’ini çocuklu aileler oluşturuyor. Çünkü Antalya’da çocukların gidebileceği oynayabilecekleri, özgürce dolaşabilecekleri yeşil alanlar kalmadı gibi. Bu yüzden çocuklu ailelerimiz için burası oldukça ideal bir yer. Bu nedenle aileleri buraya davet ediyor, bırakın çocuklarınız özgürce doğada, ağaçların içinde oynasın diyoruz. Bu nedenle çocuk parkımızı yaklaşık bir yıl içinde bölüm bölüm daha da büyütmeyi düşünüyoruz. Bununda nedeni, misafirlerimiz he geldiklerinde yeni bir şeyle karşılaşmalarını sağlamak”


EHA Şirketler Grubunun Başkan Vekili Ezgican Aydoğan


Nashira Parkta Roland Garros kalitesinde beş  adet toprak tenis kortu bulunuyor . Kortlar çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapmaya başladı bile...


Tenis meraklıları da bu keyfi yaşamak için Nashira’ya geliyor.EHA Şirketler Grubunun Başkan Vekili Ezgican Aydoğan"Roland Garros kalitesinde 5 adet toprak tenis sahasına sahibiz."

Roland Garros kalitesinde beş  adet toprak tenis kortu

Park içerisinde Roland Garros kalitesinde beş adet toprak tenis kortuda bulunuyor. Burada çeşitli turnuvalar yapılırken, tenis meraklıları da bu keyfi yaşamak için Nashira’ya geliyor. Tenis kortlarının oldukça özel olduğuna dikkat çeken Ezgican Aydoğan, “ Tenis kortlarımızın topraklarını özel olarak Ankara’dan getirdik. Toprak kortların da en büyük avantajı biliyorsunuz sert zemin kortlara göre sakatlanmaları daha aza indirmesi. Antalya’da gerçek anlamda toprak kort bulmak zor. Roland Garros kalitesinde 5 adet toprak tenis sahasına sahibiz. Burada da aynı zamanda tenis kafemiz var. Sadece tenis oynamak değil, tenis kafede de bir şeyler yiyip içmek isteyenlerde kulübümüzden yararlanıyorlar”


Eğer Nashira Parka gelirseniz mutlaka "Köfte " yeyin derim..Pişman olmayacaksınız!..

Peki bu hizmetlerden yaralanmak ne kadar?

EHA Şirketler Grubu Başkan Vekili Ezgican Aydoğan tüm bu güzelliklerin nasıl ücretlendirildiğini ise bizlere şöyle açıklıyor; “ Parkımızdan yaralanmak isteyenlerden kişi başı bir ücret alıyoruz. Kişi başı 1.5 TL. gibi cüzi bir giriş parası alıyoruz. Eğer 58 üniteden oluşan mangaldan yararlanmak isteniliyorsa, kendi mangallarını getirmemişler ise bizim ünitelerden localardan yararlanacaklar ise kömürü de dahil olmak üzere gün boyunca 10 TL. ye kiralayabiliyorlar. Kömürlerini veriyoruz, yakıyoruz, hazır bir şekilde mangalı sunuyoruz. Tenis oynamak isteyenler ise, toprak kort olmasına rağmen saatine 20 TL. alıyoruz. Eğer gece ışıklı kullanmak istiyorlarsa da extra bir 10 TL. daha alıyoruz. Mangal ve tenis konusunda rezervasyonlu çalışıyoruz.  Özellikle hafta sonları oldukça yoğun oluyoruz. Antalya’ya ve herkese doğamızı koruyalım diyoruz. Biz bu tesisi yaparken hiçbir şekilde hiçbir ağaca zarar vermedik. Bırakın zarar vermeyi biz bu tesise ekstradan ağaçlar ilave ettik. Konuklarımız bu doğal güzelliği yaşamak istiyorlarsa kendilerini tesislerimiz bekliyoruz”
 
NASHİRA PARK
Öğretmen Evleri Mah. 956 Sok. No:6
Mesire Alanı KONYAALTI/ANTALYA Tel: 0 242 230 35 34