BAŞKAN BÖCEK, ''BELDİBİ'DE KONYAALTI GİBİ GELİŞECEK!''

BAŞKAN BÖCEK, ''BELDİBİ'DE KONYAALTI GİBİ GELİŞECEK!''

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Beldibi konusunda açıklamalarda bulundu. Halil Öncü'nün röportajı..İZLEYİN!...

“Beldibi’nin bakanlık ile ilgili planlamaları tamamlanmak üzere”

Geçtiğimiz hafta Turizm Bakanlığında Beldibi konusunda bir dizi görüşmeler yaptığını açıklayan Başkan Böcek, Beldibi’ndeki tatil köyleri ve otellerin önünde salaş olarak hizmet veren yerlerin de hiç hoş görüntüler oluşturmadığına dikkat çekti. Başkan Böcek, “ Beş yıldızlı otellerin, tatil köylerinin karşısında salaş bir şekilde hizmet veremeye çalışan yerler beş yıldızlı değildir. Buradaki insanlar bu konuda şikayetçi olabilir. Ama ben bu konuya bütünsel bakıyorum. Konyaaltı nasıl geliştiyse Beldibi de aynı şekilde gelişecektir. Geçen hafta turizm bakanlığındaydım. Beldibinin bakanlık ile ilgili planlamaları tamamlanmak üzere. Ayrıca Sahil Konyaaltı’na verilmedi. Şu anda sahil Konyaaatı’na verilmediği için burada ufak tefek vatandaşlarımızın serzenişleri var, bunu biliyorum. Bu konuda da haklılar. İnşallah Beldibi sahili Konyaaatına verildikten sonra mavi bayrakları yine oraya dikeceğiz”dedi.


Geçtiğimiz hafta Turizm Bakanlığında Beldibi konusunda bir dizi görüşmeler yaptığını açıklayan Başkan Böcek, Beldibi’ndeki tatil köyleri ve otellerin önünde salaş olarak hizmet veren yerlerin de hiç hoş görüntüler oluşturmadığına dikkat çekti.

Başkan Böcek, “ Konyaaltı Antalya için çok özel bir turizm bölgesi”

    Konyaaltı’nın Antalya için çok özel bir turizm bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Muhittin Böcek, 2011 yılında Antalya’ya 10 milyonun üzerinde turist geldiğini ve Konyaaltı İlçesinin gelen bu rakamın yaklaşık beş milyonunun geçiş noktasında yer aldığını söyledi.  Alt yapısı ve üst yapısı ile turizme her zaman hazır olduklarını da belirten Başkan Böcek,  2012 yılının da 2011 yılından daha iyi bir sezon olacağına inandığını söyledi. Konyaaltı’nı anlatan Başkan Böcek, “ Konyaaltı Antalya’nın en özel ilçesi. 25 km.lik mavi bayraklı sahili, üniversitesi, serbest bölgesi, marinası, muhteşem doğası ,yaylaları ,Saklıkent’i ile çok özel bir bölge. Konyaaaltı Antalya’nın yüzölçümü olarak en büyük ilçesi. 33 bin geceleme yapacak tatil köyleri ve beş yıldızlı otellere sahibiz. Denizi ile kumu ile bütün vatandaşlarımızın yaşayacakları, alışveriş merkezlerinin, sağlık merkezlerinin, hastanelerinin özel okullarının olduğu bir ilçe Konyaaltı. Yerli yabancı bütün vatandaşlarımızı Konyaaltı’mızda denizimize, sahilimize ve tarihimize bekliyoruz”


Konyaaltı’nın Antalya için çok özel bir turizm bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Muhittin Böcek, 2011 yılında Antalya’ya 10 milyonun üzerinde turist geldiğini ve Konyaaltı İlçesinin gelen bu rakamın yaklaşık beş milyonunun geçiş noktasında yer aldığını söyledi.

Yeni hizmet binası Nisan 2012’de hizmete geçecek!…

Konyaaltı Belediyesinin hizmet alanının Doyran ve Beldibi Belediyelerinin de dahili ile genişlediğine dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni hizmet binasının yapımında sona geldiklerini ve daha iyi hizmet verecekleri hizmet Binasının Nisan 2012’de açılacağını söyledi. Başkan Böcek, “  Şu anda mevcut binamızda hizmet veren arkadaşlarımız oldukça zorlanmaya başladılar. Sokak hayvanları Barınma merkezi ve Fen İşleri Müdürlüğümüzü Çakırlardaki 30 dönümlük bir alan aldık. Şu anda bütün hemşerilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için çok amaçlı 13600 m2.lik Belediye Hizmet binamızı tamamlamak üzereyiz. Nisan ayından itibaren bütün hizmetlerini hemşerilerimiz artık yeni hizmet binamızdan alacaklar. Ayrıca hizmet binamızda 400 kişilik toplantı salonu ve nikah salonumuz var. 250 kişilik toplantı ve meclis salonumuz bulunuyor. Bütün kurum kuruluş sivil toplum örgütleri ile birlikte buraları kullanacağız. Burada mesai arkadaşlarım en iyi şekilde hizmetlerini verebilecekler” dedi.