TUSİD FUARI’NDA JUMBO’DAN GASTRONOMİ ŞÖLENİ

Türkiye'nin en prestijli fuarlarından biri olan "HOSTECH by TUSİD - Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda Jumbo, misafirleri için hazırladığı gastronomi atölyelerinde, sektör temsilcilerini ağırladı.

TUSİD FUARI’NDA JUMBO’DAN GASTRONOMİ ŞÖLENİ

TUSİD by HOSTECH Fuarı’nda misafirlerine farklı lezzetleri deneyimleyebilecekleri mutfak atölyeleri hazırlayan Jumbo; alanında uzman isimler ve şefler ile birlikte misafirlerini gastronominin büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkardı. 

Ebru Erke: “Türk çayı, dünyanın en iyi çaylarıyla boy ölçüşüyor”

Hindistan'da tamamladığı çay eğitimi ve Amerika merkezli Dünya Çay Someliyerleri Birliği ITMA'dan aldığı sertifika ile çay konusunda uzmanlaşan Ebru Erke, çaya dair püf noktalarını Jumbo ziyaretçileriyle paylaştı. Almanya Münih'teki Doemens Akademi'den aldığı su someliyerliği eğitimiyle çaydaki uzmanlığını taçlandıran Erke, bu konudaki geniş bilgisini katılımcılarla paylaşarak, dünya çayları hakkında eşsiz bir deneyim sundu. 

Tüm dünyayı gezerek o coğrafyaya ait çay kültürünü deneyimleyen ve yıllar içinde bu konuda uzmanlaşan Erke, Türkiye’deki çay üretimiyle ilgili; ‘’Sri Lanka'da üretilen çayların dünya çapındaki ünü malum, ancak benim kişisel deneyimlerime dayanarak Türk çayının kalitesi en az Sri Lanka çayları kadar yüksek. Türk çayının incelikleri ve lezzeti, uluslararası bir ölçekte tanınmayı hak ediyor” dedi.

Ödüllü Şef Umut Karakuş’tan Anatolian Tapas konseptinde ekmek üstü lezzetler 

Anadolu'nun ve İspanyol tapas kültürünün lezzetlerini bir araya getirerek, gastronomi dünyasına imza atan ödüllü şef Umut Karakuş, Jumbo standında misafirlere lezzetli bir gastrononik deneyim yaşattı. Karakuş hazırladığı özel menüde, Anadolu’nun en sevilen lezzetlerini tapas formunda yeniden yorumladı. Tadım menüsünde Türkiye'nin gastronomik çeşitliliğini ve zengin kültürünü yansıtan Karakuş, hem Anadolu’dan hem de İspanyol tapas kültüründen aldığı ilhamla misafirlere ekmek üstü lezzetler sundu. Karakuş, yarattığı Anatolian Tapas konseptiyle ilgili olarak; “Çok çeşitliliğimizi, kültürümüzü ve zenginliğimizi yansıtan bir ayna niteliği taşıyan bu konsept ile Anadolu mutfağını dünyaya yeni bir dille anlatmayı amaçlıyorum. Sahip olduğumuz gelenekleri korumak, geliştirmek ve yarının çocuklarına emanet bırakmak için bugünün modern teknikleriyle, dünün geleneksel ve derin tariflerini yeniden yorumluyorum” şeklinde konuştu. 

Şef Cem Ekşi'nin elinden çıkan eklektik tatlar, damaklarda unutulmaz izler bıraktı

 Mabou Pera'nın kurucusu ve kendi mutfağının yaratıcı şefi olan Cem Ekşi, farklı mutfakları aynı tabakta buluşturan benzersiz dokunuşlarıyla Jumbo ziyaretçilerine unutulmaz bir lezzet deneyimi sundu. Jumbo’ya özel olarak hazırladığı  menüde, farklı lezzetleri bir araya getirdi.  Şef Cem Ekşi, konuyla ilgili olarak "Farklı mutfaklardan ilham alarak yarattığımız lezzetleri misafirlerimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Jumbo’ya  özel bir menü hazırladık ve ziyaretçilere gastronomik bir şölen sunmayı amaçladık"dedi. Misafirler Şef Cem Ekşi'nin özel menüsü ile farklı tatların ve benzersiz lezzetlerin keyfini çıkarırken, fuarda  unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşama fırsatını yakaladı. 

Levon Bağış, şarap dünyasının inceliklerini anlattı

Şarap dünyasının tanınmış isimlerinden Levon Bağış, Jumbo standında unutulmaz bir workshop gerçekleştirdi. Kamu yönetimi eğitimi alırken başlayan şarap merakını profesyonel bir kariyere dönüştüren ve  bu alanda önemli başarılara imza atan Bağış, Jumbo misafirlerine uzmanlığıyla ilgili detayları aktardı.  Levon Bağış'ın Jumbo standında düzenlediği workshop, şarap severlere şarap dünyasının inceliklerini keşfetme fırsatı sundu. Katılımcılar, Bağış'ın bilgi ve deneyimlerinden büyük ilham aldı.

Farklı gastronomi  disiplinlerini  bir araya getiren Şef Yaren Çarpar, unutulmaz bir kahvaltı deneyimi sundu

House of Ekria'nın yaratıcı şefi Yaren Çarpar, Jumbo standında   katılımcılara lezzet dolu bir kahvaltı deneyimi yaşattı. modern tasarım ve özel tariflerin buluştuğu özel bir kahvaltı menüsü hazırlayan Çarpar Jumbon ziyaretçilerini büyüledi.

Unutulmaya yüz tutan özel lezzetleri modern bir dokunuşla sunan Yaren Çarpar, "Geleneksel lezzetleri modern tasarım ve yaratıcılıkla bir araya getiriyoruz. Newyork ve Türkite’nin spesifik gastronomi alışkanlıklarını birleştirerek hazırladığımız özel kahvaltı menümüzle misafirlerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık" dedi. Jumbo ziyaretçileri, geleneksel lezzetlerin yeniden keşfini yaparken, Çarpar’ın  özgün konseptini deneyimleme fırsatı buldular.

Kokteyl Uzmanı Fatih Akerdem’den sürdürülebilir kokteyler 

Kokteyl dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Fatih Akerdem, Jumbo standında büyüleyici bir workshop ile  ilham verdi. Katılımcılar kokteyl dünyasının sırlarını keşfederken, 2024 trend kokteylerini deneyimleme fırsatı yakaladı. 2024’te sürdürülebilirlilik konusunun ön plana çıkacağını  anlatan Akerdem, kırmızı dolmalık biberden hazırladığı kokteylle katılımcılarıdan tam not aldı. Kokteyl konusundaki derin bilgisi ve yaratıcı yaklaşımıyla  misafirleri büyüleyen Akerdem, kokteyllerin sunumunda kullanılan özel teknikler ve püf noktaları hakkında değerli bilgiler aktardı. Fatih Akerdem, "Kokteyller sadece içecekler değil, aynı zamanda birer sanat eseri olabilirler. Bu etkinlikte, katılımcılara kendi imza kokteyllerini yaratma ve sunma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladım" dedi.