TÜRKİYE'DEN YUNANİSTAN'A KULAÇ ATTILAR

18. Uluslararası Meis-Kaş yüzme yarışı 20 farklı ülkeden 153 sporcunun katılımıyla yapıldı.

TÜRKİYE'DEN YUNANİSTAN'A KULAÇ ATTILAR

Antalya'nın Kaş ilçesi ile Yunanistan'a bağlı Meis adası arasında düzenlenen geleneksel "Meis-Kaş Yüzme Yarışı", spor tutkunlarını ve macera arayanları bir araya getirdi. Akdeniz'in berrak sularında gerçekleşen etkinlik, yüzücülerin azim dolu mücadelesine sahne oldu.

Uluslararası Likya Kaş Kültür Sanat Festivali'nin kapanış etkinliği olan organizasyonda toplam 151 sporcu, Yunanistan'ın Meis Adası'yla Antalya'nın Kaş ilçesi arasındaki 7 kilometrelik parkurda kulaç attı.

Yüzme yarışı etkinliklerinin denizden emniyeti Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanlığından 3 Sahil Güvenlik Botunun görevlendirilmesi ile icra edildi. 

20 ülke 153 sporcu

Yüzme yarışına, 20 ülkeden 153 sporcu katıldı. Dünyaca ünlü plajları, doğa manzaraları ve antik kentleriyle Akdeniz’in en gözde tatil destinasyonlarından biri olan Kaş, bu yıl da Yunanistan-Türkiye dostluğuna ev sahipliği yaptı. Yarışacak sporcular sabah saatlerinde feribotla Kaş'tan yarışın başlama noktası Meis Adası'na geçti. Burada startı verilen yarışta, sporcular 7,1 kilometrelik parkurda kulaç attı. Deniz güvenliğini Sahil Güvenlik ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerinin aldığı yarışta, sporculara tekneler eşlik etti.

Yarışta Genel Klasman erkeklerde Egor Tropeano, kadınlarda ise Aybige Su Irçağ birinci oldu.

18. Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışında alınan sonuçlar

-Erkekler:

1. Egor Tropeano (İtalya)-1 saat 41 dakika 55 saniye

2. Bekir Emrah Gemicioğlu-1 saat 50 dakika 24 saniye

3. Kemal Baransel-1 saat 59 dakika 22 saniye

-Kadınlar:

1.Aybige Su Irçağ-1 saat 47 dakika 27 saniye

2. Bengisu Avcı Tropeano-1 saat 59 dakika 19 saniye

3. Sabahat Yasemin Altıntaş-2 saat 02 dakika 17 saniye

Yarış sonucunda Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ödül töreninde derece alan sporculara madalyaları verildi.

Törene, Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Fatih Ocak, Meis Kaş Yüzme Yarışı Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.