SUNEXPRESS, ANADOLU ŞEHİRLERİYLE ALMANYA ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞLARA BAŞLIYOR!

Yeni dış hat uçuşlarını değerlendiren SunExpress CEO’su Paul Schwaiger, “Türkiye’de bölgesel uçuşların öncüsü olan SunExpress, şimdi de Anadolu’dan Almanya’ya düzenleyeceği aktarmasız uçuşlarla, Türk sivil havacılığında yeni bir dönem başlatıyor. Uçuşlarımızın, başta yeni destinasyonumuz Ankara olmak üzere, Anadolu’daki şehirlerle Almanya arasındaki önemli bir ihtiyaca cevap vereceğine, kısa sürede ciddi bir pazar yaratacağına inanıyoruz. Yeni seferlerin, hem ticari anlamda, hem de Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının ülkelerine seyahatleri açısından büyük fayda sağlayacağını umuyoruz. Yeni uçuşlarımızdan en büyük müşterimiz, iş ortaklarımızdan Öger Türk Tur olacak.” dedi.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Türkiye’de, Anadolu şehirlerinden yurtiçinde ve yurtdışında daha fazla noktaya aktarmasız uçuş talebi her geçen gün artıyor. Bu talepleri dikkate alarak, Türkiye’de yine bir ilke imza attık ve başkent Ankara dahil, Anadolu’da 8 şehirle Almanya’nın önemli merkezleri arasında direkt uçuşlar düzenlemeye karar verdik. Başlangıçta haftada 1 ya da 2’şer gün gerçekleştirilecek uçuşlarımızı kısa sürede artırmayı ve uçuş ağımızı Avrupa’nın farklı ülkelerini kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz. Yıl sonu itibarıyla 25 uçağa ulaşacak filomuzla, 7 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Güvenlik kültürümüz, ürün kalitemiz ve yolcu odaklı yenilikçi hizmet anlayışımızla fark yaratmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yolcular, satışına başlanan biletleri, Öger Türk Tur’dan, SunExpress’in www.sunexpress.com adresindeki internet sitesinden, 444 0 797 numaralı çağrı merkezinden ve yetkili acentelerden satın alabiliyor.