EMIRATES'İN A380 UÇUŞ AĞI GENİŞLİYOR

Emirates’in Uzak Doğu ve Avustralya Ticari Operasyonlar Bölüm Başkan Yardımcısı Richard Jewsbury, “Hong Kong’u Emirates A380’in yeni uçuş noktası olduğunu açıklamaktan ötürü çok heyecanlıyız. Bu ticari açıdan canlı metropol, Emirates’in 1991 yılında genişleyen uçuş ağının bir parçası olmuştu. Bugün ise Hong Kong ve Dubai arasında günde biri direk, diğeri Bangkok üzerinden olmak üzere iki sefer sunuyoruz. Ayrıca her hafta Emirates SkyCargo uçağı ile 18 uçuş gerçekleştiriyoruz.

“Bu rotaya amiral gemisi uçağımızı koyarak Hong Kong’a bağlılığımızı kanıtladığımızı düşünüyoruz. Hong Kong’dan gelen yolcularımız artık bu muhteşem uçağın konforundan yararlanabilecek.” dedi.

Emirates’in lüks A380 uçağının First Class kabini Timeless Spa’nın ürünleri ile donatılmış iki adet duş spa ile dikkati çekiyor. Bunun yanı sıra First ve Business Class yolcuların vakitlerini geçirebilecekleri kabin içi lounge’da birbirinden lezzetli sıcak-soğuk kanepeler ve içecekler servis ediliyor.

First Class’ta seyahat eden yolcuları tamamiyle geriye yatabilir masaj ekipmanlarıyla donatılmış özel süitler beklerken, Business Class yolcuları ise yeni jenerasyon tamamen geriye yatabilen koltuklar ağırlıyor. Uçağın ana güvertesinde seyahat eden ekonomi sınıfı yolcuların koltukları ise 84 cm.’e kadar diz mesafesi sağlayabiliyor.

Tüm sınıflarda, Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilde müzik yayını ve film gösterimi yapan 1200’den fazla kanala sahip uçak içi eğlence sistemi, ödüllü ice bulunuyor.