ROTAHANE, ANTALYA'DA!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un kurucusu olduğu Rotahane’nin son durağı turizmin başkenti Antalya oldu.

ROTAHANE, ANTALYA'DA!

Rotahane’nin 63. şehri olan Antalya’yı keşfe çıkan Pervin Ersoy’un da olduğu heyet, Antalya Kaleiçi bölgesinde yer alan Hadrian Kapısı, Şehzade Korkut Camii, Suna-İnan Kıraç Müzesi, Yeni Kapı, Yivli Minare ve Mevlevihane gibi şehrin sembol yapılarını gezdi.

Daha sonra Side ile Antalya gezisine devam eden Rotahane, özellikle son bir yıl içinde Side Antik Kenti’nde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan Anıtsal Çeşme, Antik Cadde, Agora, Vespasianus Çeşmesi gibi keşfetme şansı buldu. Tiyatro Binası, Artemis ve Apollon Tapnaklarını da gören heyet, Akdeniz’in en güzel liman kentlerinden olan Side gezisini tamamladı.

Rotahane heyeti, ikinci güne Roma döneminde inşa edilen Aspendos Tiyatrosu ile başladı. Daha sonra günün ikinci durağı olan Düden Şelalesi’ni ziyaret eden heyet Kemer yakınlarında bulunan Phaselis Antik Kenti’ne geçerek kazıları hala devam eden Helenistik dönem tapınağı, Su Kemerileri, Antik Cadde, Tiyatro ve Hamam yapılarını gördü.