POYD, IC HOTELS GREEN PALACE'TA BULIŞTU

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) Temmuz ayı geleneksel öğle yemeği IC Hotels Green Palace’ta gerçekleştirildi. Düzenlenen yemeğe ilgi büyük oldu.

POYD, IC HOTELS GREEN PALACE'TA BULIŞTU

POYD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği yemeğin açılışını POYD Başkanı Hakan Saatçioğlu yaptı.

Haziran ayını değerlendiren Saatçioğlu, verilerde artış olduğunu vurgulayarak, “Güncel turizm verileri artış eğilimi gösteriyor. 30 Haziran itibariyle Antalya’ya gelen turist sayısı 6 milyon 200 bine ulaştı. Geçen yıla göre yüzde 13’lük bir artış var. Yüzde 13 ilk bakışta küçük bir sayı olarak görünebilir ama bu oran 700 bin pax anlamına geliyor. Bu yüzden ciddi bir artış olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Turist sayısındaki artışın otellerin doluluk oranlarına yansımadığını belirten Saatçioğlu, şu şekilde konuştu: “Bu artış çok güzel bir şey ama otellerimize baktığımızda aynı yansımayı göremiyoruz. Şunu unutmamamız lazım, pandemiden sonra özellikle de Antalya’da yaklaşık olarak 108 bin konut satışı gerçekleşmiş. Bunun farklı nedenleri var. Savaştan gelen Rus ve Ukraynalılar konut satın aldı, vatandaşlık alabilmek için konut satın alan başka ülke vatandaşları da var. Bundan kaynaklı olarak Antalya’ya gelen turist sayısının otellere yansımadığını düşünüyorum. Turist sayısındaki yüzde 13’lük artışı korursak yaklaşık 18 milyon turisti Antalya’da ağırlamış olacağız.”

Başkan Saatçioğlu’nun ardından POYD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Bahar, “Sürdürülebilir turizm ve Türkiye sürdürülebilir turizm programı”, bir diğer POYD Yönetim Kurulu Üyesi Bozkurt Atilla ise “Türkiye’nin ilk karbon sıfır oteli olan Club Hotel Letoonia sürdürülebilirlik uygulamaları” başlığını taşıyan sunum gerçekleştirdiler.

POYD’un yeni üyesi IC Hotels Green Palace Genel Müdürü İsmail Çağlar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekte misafirlere IC Hotels Green Palace ve Residence Executive Chef’i Faik Çiftçioğlu ve ekibinin hazırladığı menü sunuldu.

Yemekte ayrıca POYD’un yeni üyeleri olan Ayşe Ertekin, Ahmet Mevlütoğlu, Ramazan Altun, Hanife Yıldırım, Vefa Çelik, İsmail Çağlar ve Mehmet Mengilli’ye üyelik belgeleri sunuldu.