OTELLERİN BUKLET İHTİYACI, DENİZ BUKLET’TEN

Bu hafta, 1999 yılında Belek Tatbeach Golf Hotel’de birlikte çalıştığımız Deniz Danışman arkadaşımın sahip olduğu Deniz Buklet fabrikasını yerinde görmek ve yaptığı çalışmaları ve kurduğu fabrikanın turizme olan katkısını öğrenmek amacıyla yolumuzu buraya çeviriyoruz. Deniz Buklet Antalya’da faaliyet gösteren birkaç buklet fabrikasından birisi. 2008 yılından bu yana hizmet veriyor ve her geçen gün de makine parkına eklediği yeni makineleri ile göze çarpıyor. Fabrika Antalya’da Havaalanı yolu üzerinden geçerek Yenigöl Mahallesinde yer alıyor.Antalya’da 2008 yılından bu yana Buklet ürünlerinin imalatına verdiği emek, yatırım ve özveriyle emin adımlarla ilerleyen Deniz Buklet, her geçen gün tecrübelerine yeni makineler ve çağı takip eden otomasyon sistemlerini ekleyerek sektörde üst sıralarda olmaya devam ediyor. Fabrikanın sahibi genç yatırımcı değerli dostum Deniz Danışman bizi fabrikanın önünde karşılıyor. Önce ofisine çıkıyor ve burada eskilerden bahsediyor ve kısa bir nostalji yaşıyoruz.

Nedir bu buklet malzemesi?

Otel odalarında misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılan ve bunu yaparken zorunluluğu estetikle birleştiren şampuan, sabun, vücut losyonu, makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünler; kibrit, tarak, tırnak törpüsü, kese, duş bonesi gibi banyo ve kişisel bakım ürünleri; çeşitli kırtasiye malzemeleri, oda bilgi kartları ve kapı kolu talimatları ve konuğa sunulan diğer eşantiyon malzemelerine “oda buklet malzemesi” deniyor.İşte bu anlattığım tüm ürünler Deniz Buklet Fabrikasında yapılıyor. 25’e yakın çalışanı ile hizmet veren fabrikayı dolaşıyoruz Deniz kardeşimle.  Antalya’da Yenigöl mahallesinde yer alan fabrikasında otellerin ihtiyacı olan her türlü buklet malzemeyi kaliteli bir şekilde ve zaman açısından en kısa sürede sunabilen Deniz Buklet yeni yaptığı yatırımları ile de göze çarpıyor. Deniz Buklet Sahibi Deniz Danışman, 2008 yılından bu yana yaptıkları yatırımlar ile bölgede tercih edilen bir marka oluşturduklarını belirterek, Antalya’da olmanın avantajını da bölge tesislerine sunduklarını söylüyor..

 “ Deniz Buklet markamız artık turizm camiasının bilinen markaları arasında. Antalya’da yer alan tam donanımlı fabrikamızda buklet konusunda her türlü hizmeti vermekten memnuniyet duyuyoruz. Çok sayıda otelimiz ile birlikte çalışıyoruz ve verdiğimiz hizmetimiz ile de onlardan tam not alıyoruz. Bu da bizi daha çok çalışmaya şevk ediyor”Turizm tesislerinin ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt veriyorlar

Deniz Danışman, fabrikayı gezerken Antalya’ya yeni kazandırdıkları tam otomatik pet şişe makinesini bize anlatıyor. Otellere daha iyi hizmet vermek için tam otomatik pet şişe makinesini Antalya’ya kazandırdıklarını söylerken şu açıklamalarda bulunuyor:
 “ Bu makine ile müşterilerimize sunduğumuz 21 farklı kalıp ile günde 54.000 ad. pet şişe imalatı yaparak, tesislerimizin; şampuan, duş jeli, banyo köpüğü, vücut losyonu, saç kremi ihtiyaçlarını kısa sürede karşılıyoruz. Bu ürünlerin dolumlarını tam otomatik ( dolum, kapatma ve etiketleme) dolum makinelerimizle günde 60.000 adet gibi rekor bir rakamla yapıyoruz. Sıvı grubumuzda hal böyleyken tam teşekküllü matbaamız ile ( ofset, kesim, otomatik katlama ve yapıştırma ) logo baskılı karton kutuların imalatını gerçekleştiriyoruz. Plastik grubumuzda bulunan plastik enjeksiyon makinelerimiz ile askılar, kapaklar, çekecekler, taraklar vb. gibi imalatı ağır olan ürünleri de Antalya 'da üreterek; turizm tesislerimizin ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt veriyoruz. Ayrıca bir çok farklı makine parkımız ( flexo etiket baskı ve kesim , altın ve gümüş varak makineleri,iki renk tampon makineleri , otomatik serigrafi makineleri ,kol bandı baskı ve kesim makinesi  vb.)  ile tüm ürünlerin sorunsuz ve zamanında tesislerimize ulaşmasını sağlıyoruz”Yenilikleri ve yeni ihtiyaçları takip ederek kendimizi geliştiriyoruz

Antalya'da üretmenin yakınlığı ve imalat gücüyle Turizm Sektörüne hizmet ettiklerini ifade eden Deniz Danışman, tüm imalat çevriminde tesislerin ihtiyacı olan Buklet malzeme listesinin yaklaşık %80 'ni üreterek toplu malzeme sevkiyatı yapabildiklerini söylüyor bize..“Tüm bunların dışında iş yeri sahibinden çalışanına hummalı bir mesai yürüterek otel sektörünün "zamanında malzeme" ihtiyacına yanıt vermeye gayret ediyoruz. Sektörümüz ile ilgili gerek yurt dışı gerekse yurt içinde oluşan yenilikleri ve yeni ihtiyaçları takip ederek kendimizi geliştiriyoruz. Grafik bölümümüze yaptığımız yatırımlarla maket çalışmaları yaparak müşterilerimize bire bir şahit numuneleri sanatsal çizimlerle özel plexi tepsileriyle hazırlıyoruz”Evet bu hafta farklı bir konu ile sizlerle birlikte olduk. Antalya’da turizmin her geçen gün gelişmesi ve sektörün büyümesi ile birlikte turizmin yan sektörleri de bu gelişmeye ayak uyduruyor. Bunlardan birisi olan ve Antalya’da hizmet veren Deniz Buklet de hem kendisini geliştiriyor hem de bölgedeki otellere en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor.