'OTEL VE ACENTA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTTIK'

Yeni nesil tur operatörlüğü ile deneyim odaklı, esnek bir yapı oluşturduklarını söyleyen GTS Türkiye Genel Müdürü Bahadır Gerçek, “Geliştirdiğimiz iş modeliyle acentelere doğrudan ulaşan bir sistemimiz var. Otel ile seyahat acentesi arasındaki durak noktalarını minimuma indirerek daha direkt iletişimle, değişkenleri doğrudan yansıtan bir model geliştirdik” dedi.

'OTEL VE ACENTA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTTIK'

GTS Global Travel Services, Avrupa’dan gelen 200 seyahat acentesinin katılımıyla 8-11 Aralık’ta Antalya’da Büyük Acente Buluşması’nı gerçekleştirdi.Etkinliğin ardındandeğerlendirmelerdebulunan GTS Türkiye Genel Müdürü Bahadır Gerçek, yeni nesil tur operatörlüğünden teknoloji yatırımlarına, büyüme hedeflerinden otel ve acentelere sundukları hizmetlere kadar pek çok konuda bilgi verdi.

- Avrupa’dan gelen acentelerinizle Antalya’da buluştunuz. Nasıl bir etkinlik oldu?

Antalya’daki lansmanda acentelerimize kendi geliştirdiğimiz sistemin duyurusunu yaptık. GTS 15 yıllık bir şirket ve son dönemde yatırımlarını artırdı. Özellikle otel tarafına yatırım yapıyoruz. Yeni nesil tur operatörlüğü kavramını ortaya çıkardık ve startını verdik. Kendi yazılımımızı geliştirdik ve Antalya’daki buluşmada acentelerimizle paylaştık. Keyifli toplantılar oldu; olumlu geri dönüşler aldık. Mutluyuz.

“TEKNOLOJİMİZLE ACENTALARIN YANINDA YER ALDIK”

- Acenteler dijital dönüşümün neresindeler? Siz onları nasıl yönlendiriyorsunuz?

Değişen ve B2C’ye kayan dünyada acentelerimizin kendi pazarlarını tutabilmeleri ve genişletebilmeleri için ihtiyaç duydukları teknolojik alt yapıyı sağlıyoruz. Açıkçası kullanımı kolay, kullanıcı dostu çözümler sunuyor, işin yükünü arkada biz üstlenerek daha basit şekilde onların misafirlerini ve satışlarını artırabilmelerini sağlıyoruz.

“OTEL VE ACENTA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTTIK”

- Yeni nesil tur operatörlüğü olarak tanımladığınız iş modeli hakkında bilgi verebilir misiniz?

GTS Global Travel Services daha önce uçak için yapmış olduğu yazılıma oteli de ekledi. İleride transfer, rent a car ve diğer seyahat ürünleri de eklenecek. Bizim yapımız geleneksel paket modelinden farklı olarak deneyim odaklı, esnek bir modele sahip; herkesin sepet mantığında kendi paketini dinamik bir şekilde oluşturabileceği bir yapımız var. Geleneksel network alanları içinde olmadan acentelere doğrudan ulaşabilme imkânı bulunuyor. Otel ile seyahat acentesi arasındaki durak noktalarını minimuma indirerek daha direkt iletişimle ve değişkenleri doğrudan yansıtarak bir model geliştirdik. 

“GTS’NİN HEDEFİ GLOBAL ADIMLAR ATMAK”

- Şirketinizin adında‘global’ var. Peki, globalleşme yolundaki hedeflerinizden söz eder misiniz?

Evet şirket adımızda global var. GTS Global Travel Services’in hedeflerinden biri de global bir marka olmak. Şu anda hedef pazarımız Türkiye. Acentelerimiz Avrupa’daki Türk kökenli acenteler. Onlarla başladık ama sadece Türkiye veya kaynak pazar Avrupa olarak kalmayı hedeflemiyoruz. Alman acenteleri ve diğer etnik segmentleri de içine alacak şekilde alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz.

“İŞ MODELİMİZ OTELLERE AVANTAJ SAĞLIYOR”

- Geliştirdiğiniz yazılımın otellere sağladığı avantajlar neler?

Yazılımımızın otelcileri ilgilendiren kısmını 2023 yılının ikinci yarısında devreye alacağız. Otelciler için en büyük avantaj, rezervasyonla birlikte kredi kartıyla ödeme hemen kendilerine ulaşıyor. Bunun dışında geleneksel sistemden farklı olarak fiyat yükseltme, riske girmeden kontrol edebilme gibi avantajlar var. Otelciler doluluk durumuna göre diğer kanalları durdurduktan sonra bizim sistemimizde fiyatını yükselterek satış yapmaya devam edebiliyor. Sistemi kullanmak istemeyen otelciler için bizim onlara yardımcı olacak bir ekibimiz de mevcut. Esnek, pratik ve arkasında satış gücü olan bir sistem. Bizim arkamızda bin 500 seyahat acentesi var. 

“GÜVEN VEREREK BÜYÜMEK İSTİYORUZ”

- 2022 yılını nasıl kapadınız, 2023’ten beklentileriniz neler?

Çok hızlı büyümekten ziyade güven verici şekilde olabildiğince hızlı büyümek isteyen bir yapımız var. Dolayısıyla sektöre ve paydaşlarımıza güven vererek ilerlemek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl 35 bin pax yaptık; 2023 hedefimizde ise 70 bin pax üzerine çıkmak istiyoruz. Bazı anlaşmalarımız var, bu sayıların 100 binleri geçmesi hiç zor değil!