''TURİZM KULÜBÜ'' BAŞLIYOR

 Trio To Do Danışmanlık - Eğitim ve Medya Şirketinde Şule BİLLUR  ( Danışman, Otelci, Eğitimci ), Avni AKER    (Eğitimci, Danışman, Otelci) ve Emir HEPOĞLU  ( Otelci, Eğitimci, Danışman) bulunuyor. Trio To Do Danışmanlık - Eğitim ve Medya Şirketine bizde çalışmalarını sorduk. İşte aldığımız cevaplar:

“To Do” adı nereden geliyor ? 

Otelcilik sektöründe çalışan kişiler olarak, her işi düzenli ve eksiksiz yapmak için, her çalışmaya başlamadan önce, bir liste yapılır. Buna “yapılacak işler listesi” denir.  İngilizcesi ise, “to do list”  olarak iş yaşamında anılır. Bizler de iş yaşamımızda bu yöntemi kullanmaktayız ve yapılanmamızla da ciddi bir şekilde örtüştüğünü söyleyebiliriz. Üç otelci ve eğitimci bir araya geldik, birlikte neden olmayalım dedik, “Trio” (üçlü) oluştu…Sonra da listeler, çalışma programları yapmaya başladık…”Trio To Do” çıktı ortaya.Sizleri tanıyabilir miyiz?  Çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Biz yıllardır konaklama sektöründe değişik düzeylerde görev yapmış ve otelcilik eğitimleri vermiş bir ekibiz. Üç kişi bir araya geldik ve farklı yöntemlerle çalışarak, özellikle konaklama sektörüne Danışmanlık Hizmetleri vermek ve Otelcilik Eğitimleri organize etmek üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.  Eğitimi salonlardan dışarı çıkarıp, geniş ve etkin katılımlı programlar hazırladık, yenilerini de geliştirmeye devam ediyoruz.
Bu çalışmalarımız sırasında, Turizm Sektörü ile ilgili sadece bir-iki radyo ve TV programı yapıldığını saptadık. Turizmin gelişmesi ve yaygınlaşması için iletişimin önemine inanarak, bilgilendirici ve eğitici radyo programları oluşturmaya karar verdik. Bu amaçla da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyosu “Üniversite FM’de 91.3”  “Turizm Kulübü” Programını hazırlayıp, sunmaya başladık.