KEMER DEVLET HASTANESİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

 
Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İsmail Karaoğlan, Kemer Devlet Hastanesinin 2005 yılından bu yana yapılan modernizasyon çalışmaları ile hak ettiği noktaya geldiğini söyledi. Fiziki yapısının tamamen değiştiği Kemer Devlet Hastanesi modern yapısı ile dikkat çekerken halen İki Kulak Burun Boğaz Doktoru, iki Genel Cerrahi Uzmanı, bir Çocuk Doktoru, bir geçici görevli Göz Doktoru, bir geçicici görev Kadın Doğum Uzmanı Doktor, bir diş hekimi ve de iki aile hekimi görev yapıyor. Bu arada birde anestezi uzmanı yakında bu ekibe dahil olacak. Oldukça yoğun bir yıl yaşayan Kemer Devlet Hastanesine 2010 yılı içerisinde ilk 11 ay içinde 118.986 hasta müracaat ederken, yeni yapılanma ve modernizasyon içinde Hastanenin Ağız ve diş Sağlığı Merkezine dijital panoramik Röntgen cihazı konulurken, diş ünitesi de modernize edildi. Bu arada hizmete geçen internet sitesi http://www.kemerdh.gov.tr  ile de artık hastalar online tahlil sonuçlarını alabilirken,çok yakında yine internetten online randevu sisteminin de başlayacağı açıklandı.
 
 

Başhekim Karaoğlan, “Hastane yanındaki çukuru unutmayalım!...”
Sağlık hizmetlerinden beklentilerin yükseldiğine ve kalite anlayışının artık değiştiğine dikkat çeken Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İsmail Karaoğlan yaptığı açıklamasında, “  Sağlık hizmetlerinden beklentiler yükseldi ve kalite anlayışı değişti. Fiziki yapımızı yenilemek, güçlendirmek zorunluluk oldu.Hastanemizden hizmet alan vatandaşlarımızın ve çalışma arkadaşlarımızın da hizmet ortamını iyileştirmek gerekiyordu. Göreve ilk başladığım 2005 yılında fiziki mekan sıkıntısı had safhadaydı. Mevcut bina içinde eklemeler yaparak geçici de olsa sorunları çözmeye çalıştık. Hastane bahçesinde birde çukur mevcuttu, kışın kurbağalar, yazında sivrisinek yuvasıydı diyebilirim. İdari birimlerin, polikliniklerin, acil servis ve acil müdahale odasının bulunduğu 815 m2.lik ek binamızı 08.08.2008 tarihinde hizmete açtık. Ana bina içinde yer alan koğuş tipindeki odalarımızı teknik imkanların el verdiği ölçüde tek yataklı, tuvaletli banyosu içinde, klimalı, LCD televizyonlu modern hasta odalarına dönüştürdük. “dedi.
 
 

Modern şartlarda hizmet..
Son derece modern şartlarda hizmet verdikelrine dikkat çeken Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İsmail Karaoğlan, “ Hastanemize yapılan müracaatlarda cevap verebileceğimiz hizmet birimleri sırasıyla Kulak Burun Boğaz hastalıkları, Genel Cerrahi, Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Kadın hastalıkları ve Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı, Aile Hekimliği ve acil servislerdir. Bu birimlerimizle günün koşullarına uygun, son derece modern koşullarda hizmet sunuyoruz. Kulak Burun Boğaz Polikliniğimizde endoskopik yöntemlerle muayene operasyon imkanı, genel cerrahi ve kadın doğum kliniklerinde laporoskopik operasyonlar yapabilecek düzeyde imkanlara sahibiz. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerimizi yeni diş ünitelerimizle sunuyoruz. Ayrıca burada yapılanayan laboratuar ve radyoloji tetkikleri için Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi ile hizmet alım protokolü yaptık. Böylece protokol gereği vatandaşımız mağdur etmeden bu hizmetlerden yararlanmalarını sağlıyoruz.”diye konuştu.
 

Başhekim Op. Dr. İsmail Karaoğlan “Hayallerimizi gerçekleştirdik.”
Başhekimi Op. Dr. İsmail Karaoğlan, 2005 yılında hastanede göreve başladıklarında, kurdukları hayalleri gerçekleştirdiklerine dikkat çekerken, “ Burada kurduğum hayal kısmen gerçekleşti. O günün koşulları, çalışanlar ve vatandaşlar açısından yeterli değildi. Bir şeyler yapmanın zamanı çoktan gelmişti. Bizde öncelikle fiziki koşulları düzeltmekle işe başlayalım dedik ve fiziki yapılandırmadaki eksikliklerimizi tamamladık. Hayalin sınırı yok. Hep daha iyiyi, hep daha güzeli hayal ediyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Amacımız; hem hizmet alan vatandaşlarımızın hem de çalışanların Kemer Devlet Hastanesinden güler yüzle ayrılmalarını sağlamaktır.  Özel ya da kamu, hiçbir hastaneyi rakip görmüyoruz. Bu kurumlar ile rekabet içinde değil uyum içinde çalışmamız gerektiğini ancak kendi kendimize rakip olabileceğimizi düşünüyorum.” Diye konuştu.

Yeni Hastane binası için çalışmalar ne durumda?
Öte yandan Kemer Dedeler mevkiindeki 30.929,46 m2 ‘lik devlet ormanında 50 yataklı yeni hastane binası yapımına Çevre ve Orman Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü’nden 15.02.2006 tarihli ve 775 sayılı olurları ile 24 ay süreyle ön izin verilirken,  11.07.2008 tarihli ve 959 sayılı yazı ile İl Sağlık Müdürlüğüne Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 19.02.2008 tarihinde imzalanan protokol kapsamında 50 yataklı Kemer Devlet Hastanesi yapımına ilişkin olarak ihaleye hazırlıklarına başlanabilmesi için mülkiyet ve topografik bilgiler ile işlenmiş gerekli belgeler gönderildi.
 

Opr.Dr.İsmail KARAOĞLAN kimdir?
 

1966 yılında Korkuteli’nde doğdu. Sırasıyla ilk, orta ve lise eğitimini Antalya Cumhuriyet İlkokulu, Erenköy Ortaokulu ve Antalya Endüstri Meslek ve Teknik Lisesinde tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini 1993 yılında bitirdikten sonra Isparta Gelendost Devlet Hastanesi, Elmalı Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisas yaptı. Kısa bir süre Malatya Devlet Hastanesinde çalıştıktan sonra Antalya’ya yani memleketime atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır. 08.08.2005’ten beri Kemer Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürütüyor.