İSTANBUL BOĞAZI'NDA ANTAKYA LEZZETLERİ RÜZGARI ESİYOR

Damak çatlatan Antakya kahvaltısı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılımıyla Yalı 77’de düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA ANTAKYA LEZZETLERİ RÜZGARI ESİYOR

UNESCO tarafından gastronomi şehirler ağına dahil edilen Antakya’nın kahvaltısı, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasıyla birleşerek, Şubat sonuna kadar Yalı 77’de servis edilecek.

Restoranın işletmecisi Ebru Koralı ve Executive Şef Saim Eser’in titiz bir çalışma sonrası,çoğunluğu Antakyalı kadın üreticilerden sağlanan ve UNESCO Hatay Gastronomi Evi ile iş birliği ile oluşturulan menü davetlilerden tam not aldı.Samandağ Biber Reçeli, Anasonlu Külçe, Çıtır Kabak Tatlısı, Muhammara ve Sıkma Antakya Peyniri kahvaltının en ilgi  gören lezzetleri oldu. 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Antakya’nın eşsiz lezzetlerini İstanbul‘a taşıyan Ebru Koralı’ya teşekkür etti ve tüm misafirleri Hatay’a davet etti. Gastronomi dünyasının ilgisini çeken etkinlikte basın mensuplarının yanı sıra Leman Kuseyri, Gülay Demirel, Şef Türev Uludağ, Şef Yener Özden, Şef Aydın Demir, Zeynep Kakınç, Ayfer Yavi, Elif Yıldız Harmankaya, Cenk Akın, Prof. Kamil Bostan, Doç.İlkay Gök, İpek Aslan gibi Antakya ve İstanbul Gastronomi dünyasının etkin isimleri katıldı. 

İstanbul Beykoz’da 15 aydır hizmet veren Yalı 77, günün her saatinde farklı bir deneyim sunuyor ve boğaza uzanan bahçesi ve kumsalı ile İstanbul’u yaşamak isteyenleri bekliyor.