BAKAN ERSOY: 'ALGI ÜRETMEKTE MAHİR OLMUŞLAR!'

Halil ÖNCÜ (KEMER) - Bakan Ersoy, Çalış hakkında net konuştu!

BAKAN ERSOY: 'ALGI ÜRETMEKTE MAHİR OLMUŞLAR!'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, son dönem oldukça fazla konuşulan Çalış'ta orman kesimleri ve yaşanan durumu değerlendirdi. Kemer'e bir ziyaret gerçekleştiren Bakan Ersoy'a, Bakan Yradımcısı Nadir Alpaslan ile Cumhur İttifakı Ak Parti Kemer Belediye Başkan Adayı Rahman Şeker de eşlik etti.

Kuzdere Kahvesinde halk ile buluşan Bakan Ersoy, özellikle son dönem Kemer'in Çalış Tepesi olarak bilinen noktada orman kesimleri ve burada yaşanan durumu değerlendirdi. 

BAKAN ERSOY:"KEÇİLERE ZATEN EN ÇOK 'O' OTEL SAHİP ÇIKIYOR!"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy son dönem çalış tepede keçilerin toplatıldığı konusunda bir açıklama yaparak, bölgede yer alan Maxx Royal otel'in eleştirilmesine karşı çıkarak, keçilere en çok o otelin sahip çıktığını söyledi.

Bakan Ersoy yaptığı açıklamada, "Otelin logosunda keçiler var. Konsepti de, tanıtımı da keçiler üzerine.Her şeyi keçi üzerine kurgulamış. Keçilere en çok sahip çıkan zaten bu otel. Geçen yaz zaten burada keçiler vardı.Şu anda da gezerseniz keçiler var. Bu yazda gidersiniz keçiler olacak"dedi.

HALKIN İSTEDİĞİ OLDU!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy halkın isteğine kayıtsız kalmadı.Bakan Ersoy, Kuzdere'de vatandaşlar ile buluşmasında yaptığı açıklamada, eski Orman deposunun olduğu yere yapılması planlanan turizm lojman projesinin vatandaşların isteği doğrultusunda iptal edildiğini söyledi.