ANTALYA TURİZM FUARI’NA BÜYÜK İLGİ

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - Türkiye'nin turizm başkenti olarak bilinen Antalya'da bu yıl ilki düzenlenen Turizm Fuarı başladı.

ANTALYA TURİZM FUARI’NA BÜYÜK İLGİ

Turizm acenteleri, turizm teknoloji firmaları, turizm sektörüne yabancı işçi istihdamı sağlayan özel istihdam firmaları, oteller ve gastronomi firmalarının yer aldığı Antalya Turizm Fuarı, KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel'in de katılımı ile Antalya Fuar Merkezi ANFAŞ'ta düzenlenen törenle açıldı.

GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral, Türk Turizm Dünyasını, en son gelişmeleri paylaşmak üzere bir araya getirerek, birebir işbirliği ve fırsatları oluşturacak olan Antalya Turizm Fuarının sektöre önemli katkılar sunduğunu belirterek, fuarın önümüzdeki yıllarda daha da güçlenerek yoluna devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Yurtdışından bine yakın satış acentesinin katılımı, iç pazarın dinamikleri, çeşitli pazarların seyahat birlikleri, federasyonları ve tur operatörlerinin katıldığı fuarın deneyimsel pazarlamayı ön plana çıkarmayı amaçladığını ifade eden Selçuk Meral " Yoğun bir çalışma ile bugünlere geldik. Temmuz ayından bu yana yaptığımız çalışmalar ile fuarımızı bugün açtık. Antalya turizm fuarını sektör paydaşlarımız ile paylaştık. Dört aylık bir sürede bu fuarı hazırladık. Hemen hemen birçok sektörden Rusya, Almanya gibi ülkelerden gelen MICE ve seyahat acentesi yetkilisi burada. Bine yakın seyehat acentenin katılımı sadece turizm profesyonellerine hitap eden bir fuarı hayata geçirdik. Burada bu fuar ile önümüzdeki sezona ve geleceğe bir pencere açmaya çalıştık. Bizim ile birlikte olan ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel fuarın önemine dikkat çekerken, Antalya’da olmaktan ve turizmciler ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek " Antalya'da olmaktan, Antalya’nın güzel insanları tarafından karşılanmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Bu önemli günde Antalya’nın iş adamlarından kıymetli Selçuk Meral arkadaşımızın ve ekibinin bir ilki düzenlemesinden dolayı hem kendisini hem de ekibini kutluyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden geliyoruz ve Anavatan'ımıza Türkiye Cumhuriyetine selamlar getirdim. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin lokomotif sektörü turizm. Ülkemizdeki güzellikleri ile buluşturan tarihi ile kültürü ile mutfağı ile ve eşsiz denizi ile bir adanın turizm bakanı olarak sizleri her zaman Kıbrısımıza bekliyoruz. Bu fuarda KKTC olarak yer almaktan son derece mutluyuz”dedi.

Turizm dünyasını bir araya getiren Antalya Turizm Fuarı 28-29 Ekim 2019’da Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor. Birebir işbirliği fırsatlarını ortaya çıkaracak olan fuara yurt dışından ve içinden 1000’e yakın satış acente temsilcisi, çeşitli pazarların seyahat birlikleri, federasyonları ve tur operatör yetkilileri katılıyor.