YENİ TURİZM BAKANIMIZ SEKTÖRDEN BİRİSİ: MEHMET ERSOY!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'de ettiği yeminle, Türkiye yeni bir siteme merhaba dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yer alacak bakanların ise kimler olduğu belli oldu. Sektör merakla bu haberleri beklerken, Kültür ve Turizm Bakanlığı ise turizmin içinden gelen Mehmet Ersoy'a teslim edildi.

YENİ TURİZM BAKANIMIZ SEKTÖRDEN BİRİSİ: MEHMET ERSOY!

Mehmet Ersoy kimdir?

1968'de İstanbul'da doğan Mehmet Ersoy, İstanbul Alman Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip Ersoy, tur şirketi ve çeşitli otellerin de sahibi. Mehmet Ersoy, 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye'nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017'de online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.

Turizm sektöründe adından söz ettiren isimler arasına yerleşen, binlerce kişiye istihdam sağlayan Ersoy, evli ve iki çocuk babası.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Sosyal medya hesabından kutladı!...

Öte yandan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla yeni Bakan Mehmet Nuri Ersoy'u kutladı.

"Hakkıyla geldiği yeri ve başarılarını; tüm sektöre taşıyacağına bütün kalbimle inandığım, yol arkadaşım sayın Mehmet Ersoy'u bakanımız olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Başta şahsım ve TÜRSAB ailesi olarak ona başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanımızın sektörümüze verdiği önemin ve değerin en güzel işareti olan bu başlangıç turizm camiasını ziyadesiyle mutlu etmiştir.
Sayın Bakanımızın liderliğinde ve vizyonunda, turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla sektörün birikmiş sorunlarını çözerek büyük bir atılım döneminin başlayacağını ve 2023 hedeflerine güvenle ulaşacağımız inancıyla Yeni dönemin sektörümüze ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sektörün içerisinden gelen ve açıklanması ile Sektörde büyük bir heyecan yaratan yeni Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy'a başarı ve kolaylıklar diliyoruz"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi şu isimlerden oluşuyor:

Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu

Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar

Milli Eğitim Bakanı: Ziya Selçuk

Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Mehmet Cahit Turan

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan

Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank