YENİ İŞ BİRLİĞİ ORTAKLIĞI İMZALADI

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden ve yurt dışında en hızlı büyüme ivmesine sahip olan otel markalarını bünyesinde bulunduran franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu çerçevesinde, yeni otel yatırımları ve otel markalarını ülkeye çekmek için kurduğu Turizm Yatırım Fonu tarafından ‘Tercih Edilen Partner’ seçilerek, yeni bir İş Ortaklığı Sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

YENİ İŞ BİRLİĞİ ORTAKLIĞI İMZALADI

Continent Worldwide Hotels, Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu çerçevesinde turizm sektöründeki büyüme hedeflerine destek vermek amacıyla, Suudi Arabistan Turizm Geliştirme Fonu (TDF) ile iş birliğine imza atan ilk Türk Otel Grubu oldu. Bu stratejik anlaşma, Continent Worldwide Hotels'in Suudi Arabistan'da hali hazırdaki  büyüme ivmesini ve ülkedeki en yaygın Türk otelcilik markası olma potansiyelini arttıracak.

Bilindiği gibi Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu, ülkenin ekonomisini çeşitlendirmek ve turizm sektörü üzerinden yeni gelir kaynakları yaratmak amacıyla geniş kapsamlı bir plan olarak devreye alındı. Bu vizyon doğrultusunda kurulan Turizm Geliştirme Fonu’nun (TDF), kayda değer otel yatırımlarını desteklemek, finanse etmek ve uluslararası markaları ülkeye çekmek gibi önemli misyonları bulunmakta.

Konu ile ilgili, Orta Doğu ve Afrika & Körfez Ülkeleri CEO’su Shady Boueiry şu açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz günlerde, Continent Worldwide Hotels ve markalarımız,  Turizm Geliştirme Fonu (TDF) ile yaptığı özel anlaşma ile "tercih edilen otel markası" statüsüne kabul edildi. Bu statü ve yeni anlaşmanın imzalanması ile, Suudi Arabistan'daki mevcut varlığımızı güçlendirmek ve genişletmek için büyük bir fırsat elde ettik. Hali hazırda Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren üç otelimize ek olarak, inşaatı devam eden 14 otelimiz bulunmakta. Bu yeni anlaşma kapsamında ise iki yeni otel daha projeye dahil edildi: Continent Al Shaqeeq ve Continent Express Hail otellerinin projelendirme aşaması bitti ve hızlı bir inşaat süreci sonrasında 2025 içinde hizmete alınmış olacak” dedi.

Continent Worldwide Hotels, 2025 yılına kadar TDF ile yapılan bu iş birliği kapsamında ve diğer devam eden projeleri ile birlikte Suudi Arabistan'da toplamda 17 ‘Continent Hotels & Resorts’ markalı oteli ile faaliyete geçmiş olacak olan tek Türk firması ve 2030'a kadar sürecek olan bu iş birliği çerçevesinde 25 otel daha açılması planlanmakta. Bu da Continent Worldwide Hotels'in Suudi Arabistan'da toplamda yaklaşık 40 otel ile en büyük Türk otel zinciri olması anlamına gelmekte.

Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan da konu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde paylaştı, "Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu ile uyumlu olarak, Turizm Geliştirme Fonu (TDF) ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, markamızın bölgedeki büyümesini hızlandıracak ve Suudi Arabistan'ın turizm sektöründeki dönüşümüne katkıda bulunacaktır. Ancak bizim en büyük mutluluğumuz ise, hizmet vermekte olduğumuz markalarımızın ülkede devlet organizasyonları da dahil, yatırımcılar tarafından benimsenmiş olması. Yeni otellerimizle birlikte, misafirlerimize eşsiz deneyimler sunmayı ve ülkenin kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtmayı hedefliyoruz," dedi ve devam etti. “Bu vesile ile, Continent Hotels & Resorts haricinde, grubumuza ait bir diğer markanın daha bölgesel iş geliştirme anlaşmasını yaptığımızı ve yakında ayrı bir yatırım grubu ile birlikte Suudi Arabistan’da bu markamız ile de otellerimizin açılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Suudi Arabistan ile başlayan bu yolculuğumuzun bizi tüm Orta Doğu ve Afrika ve tüm Körfez ülkelerinde tanınan bir firma ve markalarımızın da tanınan markalar olacağına ve Türk Otelciliğini bölgede hızla tanıtacağına inancımız tam”