TÜRSAB'DAN DAYANIŞMAYA DAVET!

Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen iki ayrı deprem nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kalan Türkiye yaralarını sarmak için vargücüyle çalışıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yıkımlara yol açan depremlerde on binlerce yurttaşın kaybedildiğini, yüz binin üzerinde yurttaşın ise yaralandığını ve acıların büyük olduğunu ifade ederek,seyahat acentalarının yanında olmak ve yaşadıkları acıları bir nebze azaltmak için destek kampanyası başlattıklarını duyurdu.

TÜRSAB'DAN DAYANIŞMAYA DAVET!

Başkan Firuz Bağlıkaya'nın mesajı şöyle:

"Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen iki ayrı deprem nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Elazığ’da büyük yıkımlara yol açan depremlerde on binlerce yurttaşımız kaybettik, yüz binin üzerinde yurttaşımız ise yaralandı. Bölge hem bedenen hem de ruhen enkaz altında kaldı. Acılarımız çok büyük ve gün geçtikçe derinleşiyor.

Bölgede faaliyet gösteren 725 seyahat acentamız tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Afeti yaşayan şehirlerimizde yaşam yeniden kurulurken meslektaşlarımızı destekleyerek seyahat acentalarımızı yeniden işler hale getirmeyi, bölgeyi turizmle canlandırmayı hedefliyoruz.

1991 yılında seyahat acentalarımıza destek olmak, gelişimlerini sağlamak için kurulan Turizm Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV); böylesine zorlu bir süreçten geçen seyahat acentalarımızın yanında olmak ve yaşadıkları acıları bir nebze azaltmak için destek kampanyası başlattı. Bu çerçevede;

Üyelerimizin barınma başta olmak üzere acil temel ihtiyaçlarını karşılamak,

İşyerlerinin yeniden kurulmasına destek olmak ve bölgede yaşamı yeniden tesis etmek,

Üyelerimizin çocuklarının kesintiye uğrayan eğitimlerine öncelikle Özel TÜRSAB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde burslu olarak devam etmelerini veya başka kurumlarda okuyanlara destek bursu sağlamak için ‘Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyası’nı hayata geçiriyoruz.

Gün birlik olma günü.

Gün dayanışma günü.

Üyelerimize omuz verme, Birliğimizin gücüyle yeniden ayağa kaldırma günü.

Birlerce yılın izlerini taşıyan kadim topraklarımızda yaşamı, turizmi yeniden yeşertme günü.

Bu güzel yurdun güzel insanları, turizmin öncü neferleri olarak sizleri, tüm meslektaşlarımızı Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyamıza katkı vermeye davet ediyoruz.

Destek Kampanyası için Hesap Numaraları:   

TURSAV TURİZM VE SEYAHAT ACENTELERİ VAKFI

VAKIFBANK FULYA ŞUBESİ ŞUBE KODU: S00728

TR14 0001 5001 5800 7307 9238 18

Açıklama: Deprem Kampanyası BAĞIŞ