TÜRKİYE'DEKİ İLK RESTORANINI İSTANBUL HAVALİMANI'NDA AÇTI

Dünyada tek çatı altında yer alan en büyük yiyecek ve içecek alanına sahip olan, Türk ve Dünya mutfağından eşsiz lezzetleri İstanbul Havalimanı’nda yolcuları ile buluşturan TUM, bünyesine son olarak dünyaca ünlü Fransız Pierre Hermé Paris markasını kattı.

TÜRKİYE'DEKİ İLK RESTORANINI İSTANBUL HAVALİMANI'NDA AÇTI

Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine uçuş öncesi ve sonrası eşsiz bir yeme & içme deneyimi sunan TUM, gastronominin merkezi olmaya devam ediyor. “Pastacılığın Picasso’su” ve “Lezzet Sihirbazı” olarak adlandırılan dünyaca ünlü Fransız pasta şefi Pierre Hermé’nin Türkiye’deki ilk restoranı İstanbul Havalimanı’nda açıldı. 

El yapımı lezzetlerden oluşan menüsü ile misafirlerine muhteşem bir deneyim vadediyor!!

2016 yılında “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” unvanına layık görülen, Paris, Londra, Tokyo, Doha gibi birçok önemli şehirde mağazaları bulunan Pierre Hermé, tamamı Fransa’dan getirilen benzersiz lezzetlerini İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu alanında yolcuların beğenisine sunuyor. 

Pierre Hermé Paris makaron, kek ve çikolata çeşitlerinin yanı sıra eşsiz tarif ve yaratıcı sunumlara sahip el yapımı lezzetlerden oluşan menüsü ile misafirlerine muhteşem bir deneyim vadediyor. Özellikle gerçek bir ustalık isteyen ve eşsiz bir tarifle yaratılan makaronlar, Pierre Hermé’nin imza lezzetlerinin başında geliyor. 

Kalite, yaratıcılık ve detaycılığı temel alarak; minimalist ve sade bir tasarımla ürünleri piyasaya süren Hermé; sürdürülebilir tarif ve lezzetleriyle de pastacılık dünyasında devrim yaratmaya devam ediyor.

Sıcak atmosferi ve rahat ortamı ile Pierre Hermé Paris, şimdiden İstanbul Havalimanı’nın en gözde mekanlarından biri olma yolunda iddialı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. 

Pierre Hermé, kariyerine 14 yaşında Gaston Lenôtre’de başladı

Dört kuşaktır devam eden fırıncılık ve pastacılık geleneğinin bir varisi olan Pierre Hermé, kariyerine 14 yaşında Gaston Lenôtre’de başladı. İmza ürünü olan makaronu burada keşfetti. Kariyerini Fauchon ve Ladurée’de sürdürdükten sonra 1998 yılında Pierre Hermé Paris'i kurdu. İlk Pierre Hermé Paris mağazası 1998'de Tokyo'da açılırken, Paris’te 2001 yılında görücüye çıktı ve büyük ilgi gördü. 2004 ve 2005 yıllarında da Tokyo ve Paris’te konsept mağazalar açan Pierre Hermé, bugün Avrupa’dan Asya’ya Kuzey Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar pek çok farklı lokasyonda ürünlerini sevenleriyle buluşturuyor.