TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL A MİLLİ TAKIMININ KEMER KAMPI

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL A MİLLİ TAKIMININ KEMER KAMPI


Türkiye Bedensel Engelliler A Milli Basketbol takımı Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirdiği bir haftalık kampını Çarşamba günü tamamlayacak. İZLEYİN...

 
 
 
 
Federasyon tarafından yeni tekerlekli sandalyeler dağıtıldı

Bu arada Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 16 tane “Spor tekerlekli Sandalye” de kampta sporculara dağıtıldı. Büyük bir keyif ile yeni tekerlekli sandalyelerine kavuşan A Milli sporcular yeni tekerlekli sandalyeleri ile kampta adata şov yaptılar.
 
 
 

A Milli takım antrenörü Mehmet Önüt, “ Hedefimiz bir tarih yazıp, Olimpiyatlara katılmak”

Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli takım antrenörü Mehmet Önüt, kamı değerlendirirken, “ Kemer’de bir kampımızı daha gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz eylül ayında İsrail’de gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonasında dereceye girerek gene tarihimizde bir ilki gerçekleştirip Olimpiyatlara katılmayı elde etmek istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Bu kampımızda 20’ye yakın sporcumuzu davet ettik. Amacımız bu sporcularımızı gözlemleyerek, içerlerinden en iyi kadroyu oluşturmaya çalışmak. Bundan sonraki kampımızda yavaş yavaş kadromuzu sayı olarak aşağıya çekip, belirlemiş olacağız. İnşallah başarılı oluruz ve bu çalışmalarımızın sonucunu görürüz.”dedi.

“Rose Residence Beach Otel’de Mükemmel bir kamp yapıyoruz”

Yerli yabancı birçok turistin tatil tercihi olan Kemer’deki Rose Residence Beach Otel, ayrıca çok sayıda bedensel engelli spor kulüpleri ile milli takımların da tercihi oluyor. Son olarak Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli takımının kamp yaptığı Rose Residence Beach Otel,alt yapısı nedeniyle tercih sebebi oluyor. Bedensel Engelliler A Milli Basketbol takımının takım menajerliğini yapan Ziya Nur Sezen yaptığı açıklamasında, “ Kemer’de kamp yapmaktan son derece memnunuz. Kemer bize uğurlu geliyor. Bu arada kamp yaptığımız Rose Residence Beach Otel’de mükemmel bir kamp yapıyoruz” dedi.
 
 
 

Başkan Yusuf Üras, antrenmanı ziyaret etti ve başarı için sporcular ile pasta kesti

 Kemer spor salonunda gerçekleşen antrenmanı ziyaret eden GATAB ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, teknik heyet ve Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli takımı sporcularına başarı diledi. Kamp öncesi üzerinde basketbolcuların resimlerinin bulunduğu bir pastayı ikram ederek başarı dileklerinde bulunan Başkan Üras sporcuların alkışları üzerine “ Aslında sizin değil bizim sizi alkışlamamız gerekiyor. Mücadelenizden dolayı sizi kutluyorum. Önümüzdeki şampiyonada da başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi. Pastayı sporcular ile birlikte kesen Başkan Üras, A Millilerin eylül ayında İsrail’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ilk dörde girerek Olimpiyatlara katılması halinde sporculara şampiyona sonrası bir hafta Tekirova’da tatil yapma sözü verdi.