TOURİSTALİA ANEX TOUR VE INTOURİST İLE İSTANBUL İÇİN ANLAŞTI

ANEX Tour ve Intourist’in Tailwind ile yapacağı İstanbul operasyonunun büyük kısmını Touristalia destekleyecek.

TOURİSTALİA ANEX TOUR VE INTOURİST İLE İSTANBUL İÇİN ANLAŞTI

Touristalia Genel Müdürü Melih Yetiş konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Rusya ve BDT pazarının önde gelen ana partnerimiz tur operatörlerinden Anex Tour ve Intourist’in, 24 Mart 2023 tarihi itibariyle Rusya’nın farklı kentlerinden Tailwind Airlines’ın düzenleyeceği charter uçuşlarının İstanbul operasyonlarının büyük kısmına TOURİSTALİA olarak biz destek veriyor olacağız. 24 Mart itibari ile Moskova-Vnukova dan önce haftada 2 uçuşla başlayacak olan uçuşlar 24 Mart itibari ile ilk etapta 31. Ekim sonuna kadar haftada yaklaşık 840 koltukla haftalık 5 gün uçuşlar gerçekleşecektir. Anex Tour Rusya Commercial Director Burçin Örs Bey ve ekibi ile operasyonel detaylar ile ilgili aramızdaki mutabakat sağlanmıştır. tüm sektör partnerlerimizin destekleri Anex Tour ile İstanbul Destinasyonundaki işbirliğimize ve sürdürülebilir Turizm ekonomisine önemli katkısı olacaktır.

Operasyon anlamında Anex Tour ve Intourist’in, charter uçuşlarında İstanbul’u ziyaret edecek Misafirlerimizin her türlü incoming hizmetleri Touristalia olarak tarafımızca yürütülecektir.

İstanbul çıkışlı bir çok zengin alternatifli tarihi ve kültürel paket tur programlarımız ile Anex Tour İstanbul Misafirlerimize Kapadokya dan Antalya’ya, Ayvalık’tan,Bursa’ya, Kuşadası, Efes, Pamukkale ye Ülkemizin çok geniş bir coğrafi zenginliğinde bir çok kültürel tur seçenekleri sunulacaktır.

Tailwind blok koltuklar alınarak sistemimizde de gerekli teknik alt yapı ve tanımlamalar yapılarak ilk etapta 6 gecelik ve 10 gecelik İstanbul satışları başlamıştır. 

Bir süre öncesine kadar İstanbul’a daha çok 2-3 günlük kısa süreli alışveriş, eğlence, gastronomi ve kültür amaçlı yapılan seyahatler son dönemde BDT pazarından savaş sonrası göçlerin de artması ile İstanbul BDT pazarı açısından artık daha uzun vadeli kalış taleplerinin çok olduğu ciddi bir Destinasyon haline gelmiştir.

Bu gelişmeler Uluslararası Turizm ekonomisinden Türkiye olarak 2023 senesinde daha çok pay almamız konusunda bizleri daha çok iyimserliğe sevk etmektedir.”