TANSU DURAN VE HALİL ÖNCÜ, ANTALYA KİTAP FUARI’NDA OKURLARIYLA BULUŞTULAR

Bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli kültür etkinliklerinden olan Antalya Kitap Fuarı, kitapseverlerden yoğun ilgi gördü.

TANSU DURAN VE HALİL ÖNCÜ, ANTALYA KİTAP FUARI’NDA OKURLARIYLA BULUŞTULAR

Fuarın sekizinci gününde “Güneşin Vedası ve Antalya’nın Çocukları” kitabı ile tanınan yazar Tansu Duran ve ‘Eskiköy’den Kemer’e Anılar” kitabının yazarı Halil Öncü okurlarıyla buluştu. 

Yazar Tansu Duran kendisini yalnız bırakmayan okurlara teşekkür ederken, Antalya’nın kitabını yazan ilk yazar olmaktan dolayı duyduğu memnuiyeti dile getirerek, yeni kitapları ile Antalya’yı yazmaya devam edeceğini söyledi.

Yazarlığa ilk adımı, Yazar Tansu Duran’ın destekleri ile başladığına dikkat çeken Halil Öncü de, ‘Eskiköy’den Kemer’e Anılar”kitabının başta Kemer olmak üzere Antalya ve Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti. Kitabını anlatan ve Eskiköy zamanlarındaki Kemer’i katılımcılara sunan Halil Öncü, kitabın oluşmasında tuttuğu arşivin büyük katkı sağladığına dikkat çekerken, okurlarına arşive önem vermelerini istedi ve arşivin değerinin yıllar sonra ortaya çıkacağını söyledi. 

Her iki yazar da buluşma sonrası katılımcılar ile birebir görüşmeler yaparken, fotoğraf çekimi ile söyleşi sona erdi.