TAKSİM POİNT HOTEL RESMEN 5 YILDIZLI!

TAKSİM POİNT HOTEL RESMEN 5 YILDIZLI!
Özbek Ailesi 1989’da Taksim’in Talimhane bölgesinin ilk 4 yıldızlı oteli Nippon ile turizme açıldı. Daha sonra yine aynı bölgede yine 4 yıldızlı olan Point Hotel devreye girdi. Aile bu otelin yanındaki binayı da mevcut binalarına katarak Point Hotel’in kapasitesini arttırıp Turizm Bakanlığı’na 5 yıldız statüsü almak için başvurdu. Taksim Point Hotel  Genel Müdürü Nuri Kalyoncu son durumu  Tourexpi’ye anlattı.  Otelin hizmete girdiği günden bu yana sınıfının 4 yıldızlı olarak geçtiğini belirten Kalyoncu, “5 yıldızlı bir tesis olmak için gereken tüm girişimleri tamamladık. Otelimizin 5 yıldızlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da onaylandı. Yanımızdaki binayı da ana binaya kattık. Böylece oda sıyımız 230’a yatak kapasitemiz de 600’e çıktı. İş oteli olarak konumlandık. Bu yüzden iş otellerinin olmazsa olması bir Executive Lounge yaptık” diyor.

Kalyoncu’ya iş oteli müşterisinin temel özellilerini özetlemesini istediğimizde ise şu bilgiyi verdi: “Bu kesim için internet erişimi çok önemli. Biz de internet hızımızı arttırdık. Kendilerine hizmet edecek personelin eğitimli olmasını talep ediyorlar. Biz de personelimizi eğitimlilerden seçip, dönem dönem kendi iç eğitimlerimizi de yapıyoruz. İş oteli arayan kesimin bir diğer özelliği ise konfor ve rahatlık. Misafirlerimizi rahatlatmak adına odalarımızda mefruşattan mobilyaya, yataktan kapıya kadar değişiklikler yaptık. Her odaya HD TV’ler koyduk. Misafirlerine hem Digiturk hem de D-Smart yayınlarını aynı anda veren İstanbul’daki tek oteliz.”

Taksim’deki yayalaştırma çalışmalarını da değerlendiren Kalyoncu bu konuda şunları söyledi: “Taksim Meydan Projesi tamamlandığında meydanın daha aktif kullanılacağını düşünüyorum. Bu meydanın konser ve sanatsal etkinliklere ayrılması halinde bundan hem Talimhane otelleri hem de İstanbul turizmi karlı çıkacaktır.Yayalaştırma projesiyle birlikte devreye giren metro bağlantıları, Levent tarafı veya Tarihi Adaya toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isteyen turistlere büyük bir kolaylık sağladı. Böylece misafirimiz otelinden çıkıp metroyla trafiğe takılmadan gezip dolayabilecek.”
Kalyoncu Nisan ayına yönelik rezervasyonla aldıklarını belirterek sözlerini şöyle noktaladı: “Paskalya dolayısıyla İspanya ve İtalya’dan rezervasyonlar alıyoruz. Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek kongrelerden dolayı Kongre Vadisi diye adlandırılan bölgedeki oteller ortalam yüzde 80 doluluklara ulaşacak. İstanbul’da performansın düşmemesi için tanıtıma ara verilmeden devam edilmeli. İstanbul’un son dönemlerde ulaştığı seviyeyi koruyup bunun üstüne çıkabilmesi için yapılacak tanıtımların süreklilik arzetmesi gerekiyor.”