SunExpress, 20. yılında filosunu büyütüyor ve yeniliyor.

Yönetim kurulu toplantısının ardından İzmir’de düzenlenen basın toplantısında konuşan THY ve SunExpress’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Candan Karlıtekin, “Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın stratejik ortaklığı olan SunExpress’in, havacılık sektöründe değişen trendlere rağmen, faaliyet gösterdiği tüm pazarlardaki rekabetçi konumundan ve sürekli büyümesinden gurur duyuyoruz.” dedi.

SunExpress’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lufthansa’nın Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Lauer ise “THY ve Lufthansa’nın 1989’da büyük bir heyecanla hayata geçirdiği ortaklığı SunExpress’in, kuruluşundan bu yana sürekli çıtayı yükselterek örnek bir iş modeli sergilemesini mutlulukla izliyoruz. SunExpress ekibini, 20 yıllık büyüme serüvenleri boyunca sundukları yüksek kalite, güvenlik ve hizmet standartları nedeniyle yürekten kutluyorum.” dedi.

SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger yaptığı açıklamada, “20. yıldönümümüzün arifesinde, yönetim kurulumuzun verdiği yetkiyle, filomuzdaki uçak sayısını 2010 yılı sonu itibarıyla 20’den 25’e çıkarıyoruz. Alınan kararla, 2010 yılında teslim edilmek üzere 3 adet Boeing 737-800 satın alacak, 5 adet Boeing 737-800 daha kiralayacak ve filomuzdaki 3 Boeing 757-200 uçağını iade edeceğiz. Böylece 2010 yılı sonu itibarıyla kapasitemizi 25 uçağa ve 4.725 koltuğa çıkararak, tek tip uçaklardan oluşan, Türkiye’nin en genç ve verimli filolarından birine sahip olacağız.” dedi.SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say da, “20. yıldönümümüz vesilesiyle düzenlenen etkinlikleri, bizim için çok önemli bir kilometre taşı olan güzel İzmir’de başlatıyoruz. İç hat uçuşlarımıza ilk kez, Antalya’dan sonra ikinci merkezimiz olan İzmir’den başladık. SunExpress İzmir’de 3 yıl gibi kısa geçmişine rağmen, 2009 ilk çeyrek sonu itibarıyla dış hat pazarında %51’lik payla liderliğini sürdürüyor. 2006’dan bugüne, İzmir merkezli olarak yaklaşık 3.5 milyon yolcu taşıdık. İzmir uçuşlarımız başladığı günden bu yana sürekli büyüyen ve uçtuğu şehirlerin sayısını sürekli artıran SunExpress olarak, İzmirlilere bize verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.