QM AWARDS 2011 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


POYD'un resmi yayını olan GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından Türk turizmine katma değer sağlamak üzere bu yıl ikinci gerçekleştirilen ''Quality Management 2011''ödülleri The Marmara Antalya Hotel'de düzenlenen POYD Galası'nda sahiplerini buldu. İZLEYİN!...

POYD Başkanı Adnan Özsoy, 2010 yılında düzenlemeye başlanan ödül törenini uluslararası yapmayı hedeflediklerini söyleyerek, turizmcilere turizme yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.
 
Profesyonel Otel Yöneticileri Dermeği'nin resmi yayını olan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin, Türkiye Turizm endüstrisinde Kaliteyi YÖNETMENİN önemini vurgulamak amacıyla 2010 yılında düzenlemeye başladığı ve uluslararası olması hedeflenen bir ödül törenidir. Çağımız gerçeklerini kavramış, kurumsallaşma ve markalaşma sürecinde önemli mesafe kaydetmiş hotel, grup, yatırımcı, bölge, tur operatörü, acente, taşeron hizmetler, zincirindeki kişi, kurum ve özel teşebbüsleri takdir ve teşvik hedefinde olan QM ödülleri, sektörün oylayarak belirleyeceği rol modellerine bu vesileyle teşekkür etmek üzere gündeme geldi.  Oylama linki, 30.000 dolayındaki turizm endüstrisi profesyonellerinden, çalışanlarından, üyelerinden, yatırımcılarından ve GM okurlarından oluşan mail datası ile kişilerin e-posta adreslerine doğrudan ulaştırılmıştır. Ayrıca oylama linki online turizm gazeteleri aracılığı ile tüm turizm endüstrisinin dikkatine sunulmuştur. En son aşamada oluşan nihai adaylar POYD üyelerince son kez oylanarak QM ödüllerinin sahipleri belirlendi.


Antalya Vali Yardımcısı Serdar Halil Cevheroğlu


Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, burada yaptığı konuşmada, kalite yönetiminin önemini vurgulamak üzere böyle bir ödül töreni düzenleyen POYD ve GM Turizm ve Yönetim Dergisi'ne teşekkür etti. Yatırım ve iş hacmini geliştiren, gelir yaratan, yeni istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı geliştiren turizm sektörünün, dünya ekonomisinin yüzde 10,7'sine tekamül ettiğini kaydeden Arıcı, turizmin dünyada istihdamın yüzde 7,8'sini oluşturan büyüklüğe ulaştığına dikkati çekti. Türkiye'ye gelen turist sayısı 10 yıl öncesine göre 3 kat arttığına da dikkati çeken Arıcı, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yılı 28,6 milyon turist ülkemizi ziyaret etmiştir. Ülkemiz turist sayısı bakımından 7. sıra, turizm gelirleri bakımından 2000 yılında 7,6 milyar dolar iken 2010'da yaklaşık 3 kat artışla 20,8 milyar dolara yükseldi, ülkemiz bu alanda dünyada 9. sırada yer almaktadır. Bunda en büyük pay tabi ki sizlerindir. 2011 yılının ilk 9 ayında geçen seneye göre yüzde 10,76'lık artış yaşanarak ülkemizi 25 milyon 625 bin 298 kişi ziyaret etmiştir. Turizm geliri 2011 yılının ilk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,5 artış yaparak, 17 milyar 811 milyon liraya yükselmiştir."


Dış kaynak destek hizmetleri dalında çamaşır yıkamada Özgörkey, kat hizmetlerinde ABM Group, insan kaynaklarında kariyer.net, güvenlik hizmetlerinde Securitas Güvenlik, eğlencede ise Seans Organizasyon ödül aldılar.


Törende Türk Hava Yolları "Havayolu Şirketleri İçin Kalite Yönetimi Ödülü" almaya hak kazanırken, Garanti Bankası'na "Turizm Yatırımlarını Destekleyen Bankalar İçin Kalite Yönetimi Ödülü" verildi.

İŞTE ÖDÜL KAZANANLAR

12 dal, 28 kategoride ödüllerin verildiği gecede, turizm alanında yaptığı çalışmalardan dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a, geçtiğimiz ay ABD'den Antalya'ya getirilen "Yorgun Herakles" heykelinin minyatür kopyası şeklinde tasarlanan özel ödül verildi. Ödülü Bakan Günay adına Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, POYD Başkanı Adnan Özsoy ve Vali Yardımcısı Serdar Halil Cevheroğlu'nun elinden aldı.


Alman pazarı Tur Operatörleri- German Market Tour Operators- TUİ


Kişi Kalite yönetimi özel ödülü Talha Görgülü'ye

Tur operatörleri ve acenteler için kalite yönetimi ödülü ise 12 ayrı kategoride sahiplerini buldu. Kongre ve tanıtım acentelerinde Figür Kongre, spor acentelerinde Aquasun Turizm, Ortadoğu pazarı tur operatörlerinde Summer Tours, Balkan pazarında Tez Tour, Baltık pazarında Akay Tour, İskandinav ülkeleri ve Finlandiya pazarında TUI, İngiliz pazarında Thomas Cook, iç pazar tatil internet sitelerinde tatilsepeti.com, iç pazar tur operatörlerinde ETS Tur, Incoming acentelerde Kayı Tur, BDT pazarında Tez Tour, Alman pazarında ise TUI ödüle layık görüldüler.


Bölge Kalite yönetimi özel ödülü (bölge) Seferihisar'a verildi.


Turizm alanında yaptığı çalışmalardan dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a, geçtiğimiz ay ABD'den Antalya'ya getirilen "Yorgun Herakles" heykelinin minyatür kopyası şeklinde tasarlanan özel ödül verildi. Ödülü Bakan Günay adına Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, POYD Başkanı Adnan Özsoy ve Vali Yardımcısı Serdar Halil Cevheroğlu'nun elinden aldı.


 ''Quality Management 2011''ödülleri The Marmara Antalya Hotel'de düzenlenen POYD Galası'nda sahiplerini buldu.

Törende alternatif turizm çeşidi ve bölgesi için kalite yönetimi ödülü Belek Golf'e, yeşil oteller için kalite yönetim ödülü Calista Luxury Resort'e, turizm yatırımcıları için kalite yönetimi ödülü Crystal Grup'a, zincir oteller için kalite yönetimi ödülü Crystal Grup'a, otel idaresi kalite yönetim ödülü Resort Ege, Rixos Premium, Resort Akdeniz ve Adam-Eve'e, kişi Kalite yönetimi özel ödülü Talha Görgülü, bölge Kalite yönetimi özel ödülü (bölge) Seferihisar'a verildi.

Törende Türk Hava Yolları "Havayolu Şirketleri İçin Kalite Yönetimi Ödülü" almaya hak kazanırken, Garanti Bankası'na "Turizm Yatırımlarını Destekleyen Bankalar İçin Kalite Yönetimi Ödülü" verildi.


DIŞ KAYNAK DESTEK HİZMETLERİ İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLÜ
QUALITY MANAGEMENT AWARDS FOR SUPPORTING SERVICE 
QM AWARDS 2011 WİNNER-


1.1.    Çamaşır yıkama Servisi- Laundry Service-ÖZGÖRKEY-

2.    HAVAYOLU ŞİRKETLERİ İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLÜ
       QUALITY MANAGEMENT AWARDS FOR AIRLINE COMPANIES
       QM AWARDS 2011 WİNNER- THY-TÜRK HAVA YOLLARI

TURİZM YATIRIMLARINI DESTEKLEYEN BANKALAR İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ-
( Qualıty Management Awards For The Banks To Support Investments In Tourısm)
 GARANTİ BANKASI


3.    TUR OPERATÖRLERİ VE ACENTELER İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLÜ

       Qualıty Management Awards For Travel Servıce
      
4.1 Kongre ve Tanıtım Acenteleri- Incentive – FİGÜR KONGRE-

4.5 Baltık Pazarı Tur Operatörleri- Baltic Market Tour Operators -AKAY TOUR-

4.6 İskandinav Ve Filandiya Pazarı Tur Operatörleri- Nordic Market Tour Operators- TUİ
4.7 İngiliz Pazarı Tur Operatörleri- British Market Tour Operators- THOMAS COOK
4.8 İç Pazar Tatil İnternet siteleri-  Turkey Market Online Holiday- TATİLSEPETİ.COM-
4.9 İç Pazar Tur Operatörleri- Turkey Market Tour Operators- ETS TUR
4.10 İncoming Acenteler- KAYI TUR
4.11 BDT Pazarı Tur Operatörleri- CIS Market Tour Operators – TEZ TOUR
4.12. Alman pazarı Tur Operatörleri- German Market Tour Operators- TUİ –

5.ALTERNATİF TURİZM ÇEŞİDİ VE BÖLGESİ İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLÜ-

 ( Qualıty Management Awards For Alternatıve Tourısm Products & Destınatıon)
BELEK GOLF

6. YEŞİL OTELLER İÇİN KALİTE YÖNETİM ÖDÜLÜ-
 Qualıty Management Awards For Greenıng Hotels
CALİSTA LUXURY RESORT

7.TURİZM YATIRIMCILARI İÇİN KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLÜ-

Qualıty Management Awards For Tourısm Investor Company  -CRYSTAL GRUP

8.    ZİNCİR OTELLER İÇİN KALİTE YÖNETİM ÖDÜLÜ
       ( Qualıty Management Awards For Group Management- CRYSTAL GRUP

9.    OTEL İDARESİ KALİTE YÖNETİM ÖDÜLÜ- Qualıty Management Awards For Hotel Management
   
Resort Ege- Resort Aegan- RİXOS PREMİUM BORDUM
Resort Akdeniz- Resort Hotel Mediterrain- ADAM& EVE

10.KALİTE YÖNETİMİ ÖZEL ÖDÜLÜ ( KİŞİ)-
Qualıty Management Awards For “The Specıal One”
 TALHA GÖRGÜLÜ

 11.  KALİTE YÖNETİMİ ÖZEL ÖDÜLÜ ( BÖLGE)
Qualıty Management Awards For  “Pioneer” “ Öncü”
SEFERİHİSAR

12. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY ÖZEL ÖDÜL