POYD, SİRENE HOTEL BELEK’TE TOPLANDI

Halil ÖNCÜ (BELEK) - Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) geleneksel aylık yemekli toplantısı Sirene Hotel Belek’te gerçekleştirildi.

POYD, SİRENE HOTEL BELEK’TE TOPLANDI

Yoğun işleri nedeniyle Başkan Ülkay Atmaca toplantıya katılmazken, Başkan Yardımcısı Hakan Saatçioğlu gelen konuklar ile ilgilendi ve gündeme ilişkin bir konuşma yaptı. 

POYD üyeleri toplantıda sezonu değerlendirdiler, gelecek yıl planlarını paylaştılar. Yeni üye Alarcaha Hotel F&b Müdürü Veysel Dönmez’e üyelik belgesi verildi. 

Sirene Hotel Belek Genel Müdürü Ercan Çek’in ev sahipliğinde bir araya gelen POYD üyeleri turizmdeki son gelişmeleri tartıştılar ve görüş alışverişinde bulundular. 

POYD Başkan Yardımcısı Hakan Saatçioğlu yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet’in 100.yılını kutladı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andıklarını söyledi. Saatçioğlu, “  Öncelikle bugünün düzenlenmesinde emeklerini esirgemeyen, Sirene Hotel Belek Genel Müdürü sayın Ercan Çek Bey ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Eylül sonu itibarı ile bölgemizde gerçekleşen turizm verilerini sizler ile paylaşmak isterim. Eylül sonuna kadar 12 Milyon 800 bin turiste ev sahipliği yaptık. Bu sayıyı 2022 yılı ile karşılaştırdığımız zaman % 18’lik bir artış olduğunu görüyoruz. Bu da oldukça sevindirici. Ancak 2019 yılını baz alırsak, yaklaşık 200 bin daha fazla turist ağırladık. Ruslar her zaman olduğu gibi birinci sırada, Almanya ikinci sıradaki yerini koruyor. İngilizlerde çok ciddi bir artış var. Bu arada Polonya inanılmaz bir çıkış yaptı. Bunlar güzel şerler tabi ki. Gelecek sezon nasıl olacak bilemiyoruz ama tüm yaptığımız görüşmelere göre gelecek yılında bu sene gibi olacağı görüşündeler. Önümüzde bir seçim var. Bu seçimi de inşallah sağlıklı bir şekilde atlatırız ve önümüzü görürüz diye düşünüyorum.”dedi.

POYD Başkan Yardımcısı Hakan Saatçioğlu yemek sonrası, Sirene Hotel Belek Genel Müdürü Ercan Çek ile otelin F&B ve Mutfak Şefi ve ekibine güzel sunum, yemek ve hizmetleri için teşekkür ederek bir hatıra plaketi sundu.