NARİN AİLESİNE ÇERKEZKÖY’DEN EN ANLAMLI ÖDÜL

Başta bulundukları bölgeler olmak üzere eğitim, sağlık, spor, müzik, sosyal, kültür ve sanat alanlarında önemli katkılar sunan Narin Ailesi’ne, Nurullah Narin Ortaokulu, Halit Narin Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, İnci Narin Yerlici İlkokulu ve Pakize Narin Anadolu Lisesi’nin bulunduğu Çerkezköy’de anlamlı bir ödül geldi.

NARİN AİLESİNE ÇERKEZKÖY’DEN EN ANLAMLI ÖDÜL

‘Çerkezköy’ün Geleceğinin Elinden Tutanlar’ başlıklı törende Narin Ailesi adına Emre Narin, teşekkür beratını Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün elinden aldı. 

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çerkezköy’de nüfusun hızlı büyümesi nedeni ile her yıl yeni bir okul yapılması gerektiğini belirterek, bölgenin eğitim ihtiyacının karşılanmasında hayırseverlerin önemli katkılarda bulunduğuna değindi.  

“Yarım asrı aşkın bir süredir Çerkezköy'deyiz ve burada olmaya devam edeceğiz” diyen Narin Tekstil Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Narin, “Çerkezköy’e hizmet etmek, her alanda kalkınmasına öncülük etmek bizim 53 yılık sevdamız. Layık görüldüğümüz birçok ödül arasında Çerkezköy’den aldığımız takdirler, beratlar bizler için ayrı bir önem ve anlam taşıyor” şeklinde konuştu. 

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Çerkezköy’ün Geleceğinin Elinden Tutanlar’ başlıklı törende, bölgede okul yaptıran, eğitime destek veren hayırsever kurum ve kişilere teşekkür sertifikaları verildi. Törene, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’ın yanı sıra aynı bölgede 25 okul yaptıran ve aralarında Narin Ailesi’nin de bulunduğu 18 hayırsever kişi ve kurum temsilcileri katıldı. 

Çerkezköy’de yaklaşık 4.000 öğrencinin öğrenim gördüğü Nurullah Narin Ortaokulu, Halit Narin Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, İnci Narin Yerlici İlkokulu ve Pakize Narin Anadolu Lisesi’ni kuran Narin Ailesi adına Narin Tekstil Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Narin, teşekkür beratını Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün elinden aldı. 

Çerkezköy’de her yıl yeni bir okul yapılması gerekiyor

Geleceğe ve eğitimin önemine vurgu yapan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, özellikle Çerkezköy’de nüfusun hızlı büyümesi nedeni ile her yıl yeni bir okul yapılması ihtiyacının bulunduğuna dikkat çekti. Vali Soytürk, bölgenin eğitim ihtiyacının karşılanmasında hayırseverlerin de önemli katkılarda bulunduğuna değindi. Bu anlamda Çerkezköy’ün geleceğinin elinden tutanlara teşekkür eden Vali Soytürk, daha sonra hayırseverlere teşekkür beratlarını sundu. 

Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşuna öncülük etti

Dedeleri Nurullah Narin ve babaları Halit Narin’in 1970’li yılların başında Çerkezköy’e gelerek ilk fabrikayı kurduklarına ve Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşuna da öncülük ettiklerine vurgu yapan Emre Narin, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti: 

“Henüz o dönem Çerkezköy’ün hızlı büyümeye başlaması ve beraberinde getirdiği artan ihtiyaçlar nedeniyle bölgeye değer katma gayretine girdik. Çerkezköy’ün gelişimine olan istek ve inancımız ile yaklaşık 450 bin metrekarelik tapulu alanımızı terk ederek, sosyal ve çağdaş yaşam alanlarını içeren park, cami, kültür alanı, yeşil alan, yol, rekreasyon alanları gibi pek çok kamusal alanın oluşturulmasına vesile olduk. Bölgenin en büyük mega marketi ve alışveriş merkezinin geliştirilmesini sağladık. 

Çerkezköy’de 4.000 öğrenci, Narin okullarında eğitim alıyor

Bununla birlikte eğitime verdiğimiz önem ile de, sadece Çerkezköy’de, toplamda yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz 4 okulumuzu,  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladık. Ayrıca, Halit Narin Başkanlığında, Türk Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Türk Tekstil Vakfı projesi olarak Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de eğitime kazandırıldı. Geleceğe yön verecek yaklaşık 4.000 öğrencimizin Çerkezköy’de Narin Okullarında eğitim almasını sağlamaktan gurur duymaktayız. Son olarak da,  15 bin metrekarelik tapulu alanımız üzerine, bölgenin ihtiyacı olan okul alanlarının ve sosyal alanların geliştirilmesini arzulamaktayız.  Çerkezköy’e hizmet etmek, her alanda kalkınmasına öncülük etmek bizim 53 yılık sevdamız. Layık görüldüğümüz birçok ödül arasında Çerkezköy’den aldığımız takdirler, beratlar bizler için ayrı bir önem ve anlam taşıyor.”

Narin Ailesi, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor 

Narin Ailesi’nin, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde inşaat ve donatılarını tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği 8 okul bulunuyor:

–  Nurullah Narin Ortaokulu – Çerkezköy / Tekirdağ

–  Pakize Narin Anadolu Lisesi – Çerkezköy / Tekirdağ

–  Halit Narin Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi – Çerkezköy / Tekirdağ

–  İnci Narin Yerlici İlkokulu – Çerkezköy / Tekirdağ

–  Halit Narin İlkokulu – Tekirova / Antalya

–  İnci Narin Yerlici İlkokulu – Orhaniye / Marmaris / Muğla

–  Halit Narin Anadolu Turizm Meslek Okulu – İçmeler / Marmaris / Muğla

–  Nurullah – Pakize Narin (Germinli) İlkokulu – Germir Köyü / Melikgazi / Kayseri

Ayrıca Halit Narin’in Türk Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanlığı döneminde vesile olduğu ve Türk Tekstil Vakfı tarafından Milli Eğitime kazandırılan 4 okul bulunuyor:

–  Bolluca Türk Tekstil Vakfı İlkokulu – Hadımköy / İstanbul

–  Tekstil İşverenler Sendikası Halit Narin İlkokulu – Ferizli / Sakarya

–  Yalova Meslek Yüksekokulu – Yalova

–  Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – Çerkezköy / Tekirdağ

Eğitim, sağlık, spor müzik, kültür ve sanat alanlarında önemli katkılar sunuyorlar

Narin Ailesi, 3 nesildir eğitimin yanı sıra sağlık, spor, sosyal ve kültürel alanlarda da katkı sağlamaya devam ediyor. Aile, okullarının yanı sıra Tohum Otizm Vakfı gibi birçok STK ve sosyal fayda projesine destek oluyor; gerçekleştirdiği ya da sponsor olduğu festivaller, yat yarışları, sergiler vb. etkinliklerle, eğitim, sağlık, spor, müzik, sosyal, kültür ve sanat gibi birçok alandaki gelişime de önemli katkılar sunuyor.