KALYON ÇEŞME HAZİRAN 2015 İTİBARİ İLE KAPILARINI AÇIYOR

Kalyon Turizm Grubu yarım asırlık Otelcilik ve Turizm tecrübesini ve hizmet anlayışını kişiye özel hizmet ile lüksü birleştiren Kalyon Çeşme ile Ege Bölgesine de taşıdı. Her türlü lüks ve konfor düşünülerek tasarlanan Kalyon Çeşme’nin 30 ile 55 metrekare arasında değişen 4 tip odası bulunuyor. Özel tasarım mobilyalar ile dizayn edilen Kalyon Çeşme, jakuzili odaları ile ruhunuzu dinlendireceğiniz, şehrin stresinden uzak ama şehrin sunabileceği tüm konforun mevcut olduğu bir tatil vadediyor.1967 yılından bu yana Türk turizminin köklü ve seçkin markası Kalyon Turizm Grubu’nun tarafından Haziran ayında açılan Kalyon Çeşme, Çeşme’ye yeni bir soluk getirirken bahçesinde yer alan Kalyon Restaurant uluslararası Akdeniz mutfağının en seçkin lezzetlerini sunmaya hazırlanıyor.

Çeşme’nin denizinden ve esintisinden ilham alınarak ünlü Mimar Derya Akdurak tarafından tasarlanan Restaurant-Lounge ve şömineli salon  “marine” çizgisiyle kurgulanmış olarak tasarlandı.

Kalyon Çeşme’nin mutfağı İtalya’nın Michelin yıldızlı restoranlarında ve 5 yıldızlı otellerinde çalışan tecrübeli İtalyan Şef Franco De Min ve Şef Alessandro Pittori’ye emanet. Akdeniz mutfağını İtalyan ve Türk esintileri ile bir araya getiren aşçılar, menülerini geleneksel ve modern lezzetle doğal tatları birleştirerek değerli misafirlerine sunuyorlar. Menü Executive Chef Franco De Min’in elinden çıkan taze ev yapımı makarna çeşitleri ve özel soslar ile dikkat çekiyor. Özel sistem ile hafif ısıda yavaş pişirme tekniği ile pişirilen et, balık ve sebzeler üstün lezzet ve sağlıklı beslenmeyi birlikte sunuyor.

Kalyon Restaurant ve Lounge ayrıca zengin şarap kavı ve taze meyve ve baharatlar ile hazırlanan özel kokteyller ile de bu yaz Çeşme severleri cezbedecek.