MARTI MYRA HOTEL 500 DEPREMZEDEYİ KONUK EDİYOR!

Halil ÖNCÜ (KEMER ) - Antalya’nın Kemer İlçesi Tekirova mahallesinde yer alan Martı Myra Hotel, depremzedelerin yanında!

MARTI MYRA HOTEL 500 DEPREMZEDEYİ KONUK EDİYOR!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve “asrın felaketi” olarak nitelendirilen 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrasında, ciddi yıkım ve can kayıplarının yaşandığı bölgeden ayrılan depremzedeler Kemer’de de yer alan otellere yerleştiriliyor. 

Martı Myra Hotel, 500 depremzedeyi konuk ediyor. Gelen depremzedeler otelde konaklarken, bölge halkından gelen yardımlar da kendilerine dağıtılıyor ve yeme içme ihtiyaçları da karşılanıyor.

Martı Myra Hotel Genel Müdürü Burak Orkut yatığı açıklamasında “Hepimizi derinden yaralayan bu büyük deprem felaketini duyar duymaz merkezimizin de talimatlarıyla birlikte hem aksiyon aldık. Normalde yazlık bir oteliz. Otelimizde bir takım tadilat çalışmalarımız halen devam ediyor. Elimizden ne gelirin hesabını yaparak hemen açabileceğimiz odaları açarak ilk günün ardından hemen hazır hale getirdik. İkinci günü itibarı ile de yoğun bir şekilde depremzede misafirlerimizi kabul etmeye başladık. Hem psikolojik anlamda hem yaşadıkları anlamında çok zor durumda misafirlerimiz. Bizde elimizden geldiğince onları o acısını hafifletmeyi , ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Hem şirket olarak, hem Tekirova’nın yerel halkı ile inanılmaz hassasiyet gösteriyor herkes. Pek çok otelimize desteklerini gönderiyorlar. İnşallah hep birlikte elbirliği ile bu ağır travmanın altından kalkacağız” dedi.

Öte yandan kendilerini ağırlayan Martı Myra Hotel’e teşekkür eden depremzedeler ise , “ Çok zor günler yaşıyoruz. Memleketimizde çok büyük bir deprem yaşadık. Hala etkisindeyiz. Bölgeden uzaklaşıp Antalya’ya geldik. Burada bizi ağırlayan zor günümüzde yanımızda olan bölge halkına, otel yönetimine çok teşekkür ediyoruz.İnşallah bu günler biran önce geride kalır” diye konuştular.