KEPEZ BELEDİYESİNDEN SÜPER BİR PROJE

Kepezbaşından Antalya’ya kuşbakışı bakarken beton yığınlarını görürken, bulunduğunuz alanda ormanın ve yemyeşil bir ortamın keyfini çıkarıyorsunuz. Öyle bir yer olmuş ki, gerçekten Antalya’da nefes alınan bir yer oluşmuş. Geçtiğimiz Pazar günü Kent ormanına gittim. Çoluk çocuk burada beton yığınlarının arasından Anyalya’dan  5 dakika mesafe ile geldiğim bu yerde harika bir gün geçirdim.
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün fikirleriyle hazırlanan proje ile Kepezüstü’ndeki Kent Ormanı, 7 gün 24 saat kullanılabilecek bir yaşam merkezi haline getirdi.
 
Halil Öncü, projeyi hayranlıkla gezerek, turizm adına kazandırılan Kent Ormanı için Başkan Hakan Tütüncü'yü kutladı.
 
Kent Ormanında, çocuk oyun bahçelerinde eğlenceli dakikalar.
 
Başkan Tütüncü, “Orman ve Çevre Bakanlığı’nın, Kepez Belediyesi’ne tahsis ettiği bu araziye yeni bir kimlik kazandırdık."

Bu arada  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile de karşılaştım Kent ormanında. Başkana böylesine bir projeyi hayata geçirdikleri için tebrik ettim. Başkan Tütüncü, “Orman ve Çevre Bakanlığı’nın, Kepez Belediyesi’ne tahsis ettiği bu araziye yeni bir kimlik kazandırdık. Mesire alanında, pazar günleri, üretici ile tüketicinin buluşabileceği bir köy pazarı kurduk. Seyir teraslarıyla, mesire alanına gelen vatandaşlarımız, Antalya kent merkezinin izlenme imkanı buluyorlar. Kültürel ve sosyal tesisleriyle Kent Ormanı’nı, Antalyalılar için oksijeni bol, havası temiz güzel bir yaşam alanı haline getirdik.Ayrıca burası Antalya’ya gelen turistlerinde ilgi gösterdikleri en önemli alanlardan birisi olacak.” Dedi.
 
Kepezüstü’ndeki Kent Ormanı’nı çekim merkezi olacak.
 
Kent Ormanı, yemyeşil dokusu ile 70 dönümlük bir alana kurulu..
 
Kent Ormanı terasından Antalya işte böyle görülüyor.
 
Burada Burdur yönünden Antalya'ya gelenleri artık şelale ve dev bir Atatürk silueti karşılıyor.
 
Diğer yerlere örnek olacak bir proje...
 
Kepez Belediyesi Kent Ormasnı Antalyalılar için oksijeni bol, havası temiz güzel bir yaşam alanı ...
 
Serin bir ortamda, çay keyfi...
 
Bu örnek proje bence diğer belediyelere ve özellikle milli parklara ait birçok yere de örnek olur. Nefis bir peyzaj yapılmış. Zaman zaman Düden ve Kurşunlu’ya da gidiyorum. Burası da doğal harika bir yer ama sanırım buradaki  ilgililer bu kent ormanına giderde peyzajın nasıl yapıldığını ve buralara da bunun nasıl uygulanabileceğini görürler. Tebrikler Başkan Hakan Tütüncü… ( HALİL ÖNCÜ - ANTALYA )