İSMAİL KAŞDEMİR BAŞKAN, BAŞARILI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla bürokraside yeni atamalar yapılırken,karara göre, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na İsmail Kaşdemir'in bir kez daha ataması yapıldı.

İSMAİL KAŞDEMİR BAŞKAN, BAŞARILI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK!

Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanlığı görevine yeniden atanan İsmail Kaşdemir, konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Başkan Kaşdemir’in açıklamasında “Türk Milleti’nin ortak değeri olan Çanakkale ruhunu her dâim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız“ ifadeleri yer aldı.

“Bu topraklara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz”

"Tensipleriyle tekrar Tarihi Alan Başkanlığı görevine atanmam vesilesiyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünde, çalışma arkadaşlarımla birlikte, bu müstesnâ topraklara hizmet etmeye ve bu topraklara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz. Tarihi Alan’ı dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen açık hava müzesi yapmak için var gücümüzle çalışacağız."

“Çanakkale’nin manevi başkentimiz olduğunu vurgulayacağız”

"Türk Milleti’nin ortak değeri olan, Çanakkale ruhunu her daim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale’nin kahraman ve muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman mehmetçiklerimizi daha çok hatırlayacağız ve onların büyük fedâkârlıklar içeren destansı mücadelelerini, daha çok anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Milli mücadelemize ve cumhuriyetimize giden yolun Çanakkale’de başladığını daha çok anlatacağız. Bu toprakların nasıl “Vatan” yapıldığını ve bu toprakları bize vatan yapanları daha çok anlatacağız. Çanakkale’nin ortak değerimiz olduğunu, Çanakkale’nin, Milletimizin kalbi olduğunu, Çanakkale’nin manevi başkentimiz olduğunu daha çok vurgulayacağız."

“Çanakkale’de bulup bir ve beraber olacaklar”

"İnşallah bir gün, Çanakkale’mizi, Tarihi Alan’ı görmeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kalmayacak ve yüzbinlerce yabancı ziyaretçi Tarihi Alan’a ve Çanakkale’ye gelecek. Nasıl ki ecdadımız 1915 yılında memleketin dört bir yanından hatta şu an sınırlarımız dışında kalan gönül coğrafyamızdan koşarak Çanakkale’ye gelmişlerse, onların torunları da yine dört bir yandan koşarak Çanakkale’ye gelecekler. Çanakkale’de buluşup, bir ve beraber olacaklar. Dedelerinin yaptığı gibi, vatan ve millet ve değerlerimize bağlılık konusunda tek vücut olacaklar inşallah. Conkbayırı’ndan, Kocatepe’ye, Malazgirt’e bin selâm olsun…Bu çalışmaları yaparken, her zaman en büyük destekçimiz olan halkımıza minnettarız. Bütün kurumlarımıza müteşekkiriz. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız”