‘İÇ TURİZM HAREKETLENECEK!’

Halil ÖNCÜ (KEMER) - Türk turizminin başkenti sayılan Antalya’da kış döneminde kapalı olan oteller, sezonu yavaş yavaş açmaya başlarken, 9 günlük bayram tatilinde de iyi bir doluluk hedefliyor.

‘İÇ TURİZM HAREKETLENECEK!’

Seçimlerin tamamlanması ile birlikte tatilciler kararlarını vermeye başlarken, bu sezon da Antalya’nın gözde tatil merkezi Kemer yine tercih nedeni olacak.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, sezonun hayırlı olması dileklerini iletirken, seçim sonrası özellikle iç turizmde bir hareketlilik yaşayacaklarını belirtti ve Avrupa ve Rus pazarındaki gelişmeleri değerlendirdi:

Bayramla birlikte insanlar yavaş yavaş kararlarını verecek!

“Öncelikle seçimler ile ilgili bir bekleyiş süresi vardı. Herkes oraya odaklanmıştı.Bu bir şekilde sonuçlandı. Artık iç pazarın da hareketleneceğine inanıyoruz. Bayramın da, bu sezonun miadını olacağını düşünüyoruz. Bayramla birlikte insanlar yavaş yavaş kararlarını vererek turizm etkileyecek ve rezervasyonlarını yaptırmaya başlayacaklar. Bu seçimleri atlattık. Bu seçimlerin sonucunda da hizmet kazansın diyoruz. Kim olura olsun, hangi partiden olursa olsun turizm için, özellikle bizim bölgemizde çalışacaklarına inanıyoruz. Bizler de elimizden geleni yapacağız."

2024 yılının iyi geçeceğine inanıyoruz!

“İç turizmin hareketleneceğini ümit ediyoruz. Şu anda mart ve nisan ayları % 50 oranında rezervasyon almış durumdayız. Ama ilerleyen aylarda özellikle Avrupa Pazarının da, başta  Almanya ve İngiltere olmak üzere, ciddi şekilde artacağını hissediyoruz. Rus Pazarında da bildiğimiz nedenlerden dolayı sıkıntılı, ama bu konuda da çalışmalar sürüyor. Tahmin ediyorum oradan da önümüzdeki dönemde ciddi bir akış olacak. 2024 yılının iyi geçeceğine inanıyoruz. Hedefler doğrultusunda da ciddi bir doluluk sağlayıp, vereceğimiz iyi hizmetler ile  gelecek yıllara yatırım yapmış olacağız. Sezonun herkese hayırlı olmasını dilerim.”

Bayram iyi geçecek!

“9 gün özelikle otelciler için iyi bir tatil süreci. Şu ortamda tam 9 gün herkes tatil yapabilir mi bu düşündürücü ama yinede bir hareketlilik bekliyoruz. İster istemez maliyetlerin artması fiyatlara yansımış durumda. Bir şekilde etimizden , tırnağımızdan ayırıp tatilimizi mutlaka yapacağımızı düşünüyorum.Bu bayramın da iyi geçeceğini düşünüyorum.”