HALİL ÖNCÜ'NÜN EMITT TURİZM FUARI İZLENİMLERİ!...


Fuarın ikinci günü olan Cuma Günü İstanbul'a indiğimizde bizi karlı bir hava karşıladı. Hava ulaşımının normal olduğu Atatürk Havalimanından EMİTT Fuar alanına yaklaşık 35 dakikalık bir yolculuk sonrası ulaşabildik.


Kemer'in son dönem hızla büyüyen Acentesi Oflaz Turizm'in sahibi Ozan Güven ile birlikte geldiğimiz EMITT Fuarında çeşitli görüşmelerde bulunduk. Ozan Güven'e gösterdiği ilgi için turizmdosyasi.com olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye’deki turizmin güç kaynağı EMITT, her yıl Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşmasında ve dünyadaki en büyük 7. turizm ülkesi konumunda olmasında etkili rol oynuyor. EKİN ve ITE Group tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen EMITT, iç ve dış turizm alanında yarattığı fırsatlar nedeniyle turizm profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü.Yerli ve yabancı turizm profesyoneli tarafından ziyaret edilen EMITT fuarına katılmak için Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 150’nin üzerinde belde ve il tandalarda yerlerini aldılar. Türkiye’nin farklı bölgelerinin kalkınma ajansları fuarda stant açtılar.


Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Kemer dağınık bir şekilde birkaç stand da tanıtım yaptı. GATAB ayrı bir bölümde, Kemer Belediyesi de farklı iki nokta da tanıtım çalışmaları yaparken adeta yarış içinde oldular. Her ikisi de biz iyiyiz demek için çabalarken, gözlemlediğim standlar malesef benim gözümde "Kemer" adına sınıfı geçemediler. Bölgeden bazı oteller ve KETOB da tanıtım yapanlar arasındaydı. GATAB'ın hazırladığı Kemer standında Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer'li turizmciler ile bir araya geldik ve fikir alışverişinde bulunduk.


Antalya'da ve Kemer Bölgesinde alternatif bir turizm anlayışı sergileyen Olympos Teleferik de açtığı stand da misafirleri ile ilgilendi. Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ile Pakize Kılıç,Haydar Çulfa ve Oflaz Turizm Sahibi Ozan Güven ve Oflaz Turizm Operasyon Müdürü Eser Özülkü birlikte görülüyor.


Geçen yıla göre hava şartlarına rağmen Fuara ilginin oldukça yüksek olduğunu gözlemledim.


Kemer standında Kemer Turistik Otelciler Birliği Başkanı Metin Peltek, GATAB Turizm Birimi Müdürü Aydın Aytuğ ve Rose Residence Beach Satış Müdürü Serdar Kaplan ile birlikte sezonu değerlendirdik.


Turizm Aktuel Dergisi standına da uğradık. Fuar tanıtımlarının gözde dergisi Turizm Aktuel Dergisinin sahibi Hasan Arslan'ın evsahipliği ve sıcak karşılaması için teşekkürlerimi sunuyorum. Turizmcilerin ve Reklam verenlerin tam isabet gördüğü"Turizm Aktuel EMİTT" dergisi tüm standlara ve gelen konuklara dağıtılırken yine 10 numaraydı.


EMİTT 2012 fuarında Manavagat'ta bulunan CLUB NENA'da ilgi çeken bir stand ile karşımıza çıktı. CLUB NENA Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik, 2012 sezonun iyi bir sezon olacağına inandıklarını ve tesislerinde kış döneminde yaptıkları iyileştirme çalışmaları ile de özellikle çocuklu aileler için çeşitli yenilikler kazandırdıklarını ve aile ile tatil için CLUB NENA'nın vazgeçilmez bir yer olduğunu söyledi.


Kemer'in iki önemli turizmcisi Oflaz Turizmin sahibi Ozan Güven ve Renaissance Antalya Beach Resort & Spa Müdürü Ali Zengin, Kemer turizmini konuştular.


Mardin'de bulunan Erdoba Evleri de açtığı stand ile yoğun ilgi gördü. Erdoba Evleri İşletme Müdürü Kadri Varçin'de bu yıl çok iyi bir ezon beklediklerini ve özellikle Japonya'dan büyük ilgi görmeye başladıklarını söyledi.


KKTC Standı önündeyim. KKTC'de EMITT'te açtığı stand ile büyük ilgi gören ülkelerin başında geliyordu.


Emit 2012...Turizm Yazarı değerli dostum Ekin Yazım Grubundan İsmail TOKSOY ile birlikteyiz...

Fuar alanındaki 12 salonu birden kullanılrken,fuar 65.000 m²’lik bir alanda gerçekleşti.