GERİ SAYIM BAŞLADI!

Manavgat Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) katkıları ile düzenlenen 9. Manavgat UCI Dağ Bisikleti Maratonu, 2-3 Nisan 2022 tarihleri arasında Manavgat’ta gerçekleşecek.

GERİ SAYIM BAŞLADI!

“Manavgat küllerinden doğuyor” mottosu ile düzenlenecek olan 9. Manavgat UCI Dağ Bisikleti Maratonu, yerli ve yabancı bisiklet kullanıcılarını Manavgat’ta buluşturuyor. Manavgat’ın doğal ve kültürel tanıtımına önemli katkı sağlayan yarış, birçok sosyal etkinlikle bölge halkına da bisiklet sevgisi aşılıyor.

Mooves Event tarafından organize edilen ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI - International Cycling Union) takviminde yer alan maraton, 82 km’lik kısa parkur ve 99 km’lik uzun parkur olmak üzere iki farklı etaptan oluşuyor. Ulusal yarışın yaş kategorileri U17 Kadınlar / Erkekler (15 - 16 Yaş), Genç Kadınlar / Erkekler (17 - 18 Yaş) Elit Kadınlar / Erkekler (19 - 29 Yaş), Master 30+ Kadınlar / Erkekler ( 30 - 39 Yaş), Master 40+ Kadınlar / Erkekler (40 - 49 Yaş), Master 50+ Kadınlar / Erkekler (50 - 59 Yaş) olurken, uluslararası yarışın kategorisi ise UCI Elit Kadınlar / Erkekler (19 - 60 Yaş) olarak belirlendi. Ulusal kategorilerde yarışacak olan tüm sporcular 82 km’lik parkurda mücadele edecek. Uluslararası UCI kategoride yarışacak Elit Erkekler 99 km'lik uzun parkurda, Elit Kadınlar ise 82 km'lik kısa parkurda mücadele edecek.