YABANCI TURİSTLER İSTANBUL'DAN SONRA EN ÇOK TRABZON VE İZMİR'İ SEVDİ

YABANCI TURİSTLER İSTANBUL'DAN SONRA EN ÇOK TRABZON VE İZMİR'İ SEVDİ
Araç kiralama pazarının yenilikçi markası Garenta, yaz dönemi araç kiralama verilerini açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre İstanbul’dan sonra yabancı turistin en çok araç kiraladığı il Trabzon oldu. Trabzon’da araç kiralayan yabancı turistlerin tamamına yakını Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Umman gibi Arap ülkelerinden geliyor.

Çelik Motor bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Garenta yaz dönemi araç kiralama verilerini açıkladı. Söz konusu verilere göre Garenta müşterilerinin yüzde 15’i yabancı turistlerden oluşuyor. Trabzon’da araç kiralayan yabancı turistin tamamına yakını Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Umman gibi Arap ülkelerinden geliyor. Garenta’nın bu dikkat çekici verilerinden Trabzon’a gelen Arap turistlerin bölgenin güzelliklerini konforlu bir şekilde keşfettikleri görülüyor.
Yabancı müşterilerin araç kiralamaları il bazında incelendiğinde ise yabancı turistlerin araç kiraladığı lokasyonların başında İstanbul geliyor. İstanbul’u, Trabzon, İzmir, Antalya ve Muğla takip ediyor. Yabancı turistlerin en çok dizel araç tercih ettiği dikkat çekerken, ortalama 11 günlüğüne araç kiraladıkları görüldü.