GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ...ÖZAL'IN 198O'Lİ YILLARIN İKİNCİ YARISINDAKİ KEMER ZİYARETLERİ

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ...ÖZAL'IN 198O'Lİ YILLARIN İKİNCİ YARISINDAKİ  KEMER ZİYARETLERİ
“ Önce Belediyenin ne olduğunu Kemer halkına öğretmeye sevdirmeye başladım. Her şeye sıfırdan başlamanın ne kadar güç olduğunu takdir ederseniz. Hele bu turizm sezonunun ortası olan Haziran/1986 ayında olunca daha da güç olmuştur. Personel yok, araç yok, masa yok, sandalye yok, para yok, bütçe yok gibi. Yoklukların hepinsin bulunduğu bir noktadan başlamanın bütün engellerini planlayıp, programlayıp teker teker ihtiyaç sırasına göre bugünkü belediye ailesinin çatısını kurdum”

Bu hafta 1980’li yıllardan elimize geçen bazı fotoğrafları sizler ile paylaşmak istedik.  O dönemde Merhum eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın  1989 yılında Şeker Bayramında Kemer ziyaretleri ile yine 1980’li yılların ikinci yarısından diğer birkaç siyah beyaz fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz ve o yıllara gidiyoruz.
 
Merhum 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ve eşi Semra Özal, Merhum Cengiz Tuncer ve Eski Turizm Bakanlarından Mustafa Taşar, dönemin Kemer Belediye Başkanı M.Emin Minta'yı ziyaret etmişlerdi.
 
Merhum 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal 1989 yılında Şeker Bayramını Kemer'de geçirmişti.
 
Merhum 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özaldönemin Pakistan Devlet Başkanı  Gulam İshak Han, manevi oğlum dediği Hacı Bedri Yalçın, çok sevdiği arkadaşı dönemin Kemer Beleddiye Başkanı M.Emin Minta ile Hacı Bedri'nin dükkanında... 
 
Dönemin Kemer Belediye Başkanı M.Emin Minta, Merhum 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ile birlikte Kemer'de esnaf ziyaretlerinde görülüyor.
 
Dönemin Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un Kemer ziyaretlerinde Belediyeye gelerek, dönemin Belediye Başkanı Mehmet Emin Minta'yı ziyaretlerinde çekilen bir fotoğraf...
 
Başkan Minta, Dönemin Antalya Valisi Bahaeddin Güney ile birlikte görülüyor.
 
Dönemin Antalya Valisi Erol Tezcan ve Başkan Minta, Belediye salonundaki Biçki-Nakış kursiyerlerinin sergisini açarken görülüyor.
 
1988 yılında Kemerspor adına düzenlenen bir baloda Gönül Yazar ve Başkan Mehmet Emin Minta birlikte görülüyor.
 
Yine o dönemlerde anılarda kalan bir resim daha.. Kemer Belediyesi Et Tanzim Satış Reyonunun açılış töreni...
 
Konu ile ilgili olarak her hafta "Gazete Akdeniz" de köşe hazırlayan Halil Öncü'nün bu haftaki konusu yine "geçmiş Zaman Olur ki" idi....