CLUB NENA TARIM VE TURİZMİ BİRLEŞTİRDİ


Manavgat Kızılağaç Turizm Merkezinde bulunan Club Nena Otel, otelde kullanacağı tarım ürünlerinin yetiştirilmesi amacıyla otele 1,5 km uzaklıkta yer alan Manavgat Karacalar köyü mevkiinde yaklaşık 75 dönüm alan üzerinde ''Club Nena Nadir Akçelik Tarım Çiftliği'' nde tarımsal faaliyetler gerçekleştiriyor.İZLEYİN

 
 
 
 
Club Nena Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik yaptığı açıklamada, “ Club Nena ailesi olarak, otelimize 1,5 km uzaklıkta bulunan Manavgat Karacalar köyü mevkiinde yaklaşık 75 dönümlük bir araziyi tarımsal faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla tahsis etmiştik. Burada çok sayıda sera ve açık alanda otelimizin ihtiyacını karşılayan, iyi tarım ve organik tarım yaparak otelimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.  Üretim uygulamalarını kontrol altında tutabilmek amacıyla da “İyi Tarım Uygulamaları" sertifikasını almış durumdayız. Çiftliğimizde üretimin yerinde görülmesi amacıyla dileyen misafirlerimizi shuttlar vasıtası ile, tükettikleri meyve sebzelerin üretim alanlarını gezdiriyoruz. Misafirlerimize tarım alanları içerisine girme imkanı vererek, doğal üretim şartları hakkında detaylı fikir sahibi olmalarını sağlıyor ve onların taktirlerini alıyoruz.” dedi.
 
 
 

Yaklaşık 75 dönüm alan üzerinde kurulu bulunan çiftlikte iyi tarım uygulamaları kapsamında gerekli olan, su deposu, gübre deposu, ilaç deposu ve bürolardan oluşan  modern bir ev bulunuyor. Aynı zamanda tarımsal faaliyetlerin yürütülebilmesi için traktör ve ekipmanları ile tüm araziye damlama sulama sistemi döşenirken, arazide toprağın fiziksel ve kimyasal ve eğim özelliklerine dikkate alarak 16 adet farklı uygulama alanı oluşturulmuş. Halen çiftlikte domatesten, salatalığa, salatalıktan çileğe, çilekten karpuza kadar çok sayıda meyve ve sebze üretimi gerçekleştiriliyor.