ÇANKUŞ DRONLAR, ŞİMDİDE TEMİZLİK YAPTI

5 Haziran Dünya Çevre Gününde çevrecilerin temizlik adresi Kındılçeşme oldu.

ÇANKUŞ DRONLAR, ŞİMDİDE TEMİZLİK YAPTI

Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının yuvalama alanı olarak gündemde olan Kındılçeşme kumsalındaki etkiliğe, Kemer Doğal Hayatı ve Çevreyi Derneği-KEDOK öncülük etti.

Kemerli vatandaşlar, çevre gönüllüleri ve  Kemer’de konaklayan ve  yaşayan yerleşik yabancıların da katıldığı etkilikte,  çöpleri son dönem sahillerde boğulma vakalarına karşı görev almaya başlayan Cankuş Dronların yapması, etkinliğe hem renk kattı hem de büyük ilgi çekti. 

Etkinliğe, Kemer Belediye Meclis Üyeleri Ramazan Kal ve Ferhan Fidan, Merkez Mahallesi Muhtarı Yusuf Salova, Yeni Mahalle Muhtarı ve KEDOK Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Erkal ile Kemerli İş İnsanları, turizmciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte, gönüllülerin topladığı çöplerin bulunduğu poşetler, daha önce Dronla Cankurtaran hizmetleri faaliyetleriyle ismini duyuran Cankuş’lar tarafından taşındı. Uluslararası İnsansız Hava Aracı Pilotları Derneği Kurucu Başkanı Erdoğan Budak, dron kullanımının hayatın her alanında işlemlere hız kazandırmak ve hizmet kalitesini artırmak için kullanmaya devam edeceklerini ifade ederek, çevre için duyarlılığını iletti.

Etkinliğe katılanlar yaptıkları açıklamalarda, temizlemekten çok kirletmemenin önemine değindiler ve alanların temiz tutulmasının önemli olduğunu söylediler.