BEST WESTERN KHAN OTEL YÜZDE 80'LİK DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Son dönemlerde Best Western Khan Hotel’i tercih eden misafir sayısının giderek arttığını belirten Muazzez Tonguç, geçen yıla oranla yüzde 10’luk gelir artışı yaşarken yine geçen yıla göre oda satışlarında yüzde 20’lik bir büyüme elde ettiklerine vurgu yaptı. İlk altı ay itibariyle yüzde 80’lik bir doluluk oranına ulaştıklarını söyleyen Tonguç, yılı da bu rakam civarında kapatmayı öngördüklerini belirtti. Tonguç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Otelimize olan ilgi giderek artıyor. Doluluk oranı bakımından başarılı bir dönem geçiriyoruz. Hedeflerimizi koyduk,yılın ikinci yarısında da benzer bir istikrarı yakalayıp yılı yüzde 80’lik bir doluluk oranıyla yılı kapatmayı hedefliyoruz. Özellikle Orta doğu pazarı oldukça hareketli, otelimize ciddi bir talep var. Müşteri çeşitliliği açısında da dikkat çekici bir artış grafiği yakaladık. Fransa, İtalya, ABD, Ürdün, Kuveyt, Yunanistan hatta Kore’den dahi misafirlerimiz bulunuyor.”


Hizmet Kalitesi ve Misafir Memnuniyeti Önceliğimiz…
 
Antalya'nın en köklü otelleri arasında bulunduklarını ve konum itibarıyla da Antalya'nın en merkezi noktasında olduklarına dikkat çeken Tonguç, “Best Western Khan Hotel, Antalya'nın en merkezi bölgesinde yer alıyor. Hizmet kalitesini daha yukarılara taşımak adına elimizden geleni yaptık. Otelimize ciddi bir renavasyon yatırımı yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Ayrıca internet üzerinden satışlara da ayrı bir önem verdik. Bu başarının sağlanmasında internet satışlarının da azımsanmayacak payı bulunmakta” dedi.
 
Kültür Turları ve Fuarlar Ciddi Katkı Getiriyor…
 
Ziyaretçi çeşitliğinin ve doluluk artışının diğer tatil destinasyonlarındaki gelişmelerden de kaynaklandığını söyleyen Best Western Khan Hotel Genel Müdürü Muazzez Tonguç, ayrıca Anadolu’daki kültür turlarının artmasının da kendilerine ciddi katkı sağladığına dikkat çekiyor. Tonguç, yaşanan gelişmelerin son derece sevindirici olduğunu Antalya’nın şehir otelciliğinde önünün açık olduğunu da belirtiyor.  Muazzez Tonguç konu ile ilgili görüşlerini şöyle noktalıyor: “ Antalya’mız giderek büyüyor ve gelişiyor. Bu gelişme karşında pek çok firmanın ya da şirketin konaklama ihtiyacı doğuyor. Dolayısıyla pazarın giderek büyüdüğünü söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden şehir otelciliğinin Antalya’da önünün açık olduğunu söyleyebilirim.”