HİLTON WORLDWİDE TÜRKİYE'DE 5 BİN ODAYA ULAŞTI

Hilton Worldwide  Avrupa Bölge Başkanı Simon Vincent, Türkiye’nin Hilton Worldwide için olağanüstü cazibeli bir konumda olduğunu belirtti ve “Bu yıl Türkiye’de yedi otel açtık. Şu anda Mardin gibi büyülü bir kentte açılan yeni otelimizle Türkiye’de 5 bin odaya ulaştığımızı açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Son birkaç yıl içinde, Türkiye portföyümüzü, yatırımları süren 10 otelimizle, hemen hemen ikiye katladık. Bu, markalarımızın uluslararası pazarlarda artan popülaritesinin de bir kanıtıdır” dedi.

Kent merkezinde yer alan Hilton Garden Inn Mardin, orta ölçekli otelcilik markasının, Türkiye çapındaki büyümesinde yeni bir adım oluşturuyor. 
 
Hilton Garden Inn bu yıl J.D. Power and Associates araştırma firmasının 2011 Avrupa Otelleri Konuk Memnuniyet Endeksi Araştırması’nda, en yüksek puanları kazanan oteller arasında yer aldı. Marka bu başarıyı, endeks kapsamına Avrupa’da değerlendirmeye alındığı ilk yılda elde etmiş oldu.


 
Tarihi Mardin kenti, antik yapıları ve çevre özellikleriyle, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine alınan kentler arasında yer alıyor. Geçmişi 10. yüzyıla kadar uzanan Kırklar Kilisesi, Deyrulzafaran Manastırı ve1385 yılında inşa edilen Zinciriye Medresesi kentin en önemli yapıları arasında gösteriliyor. Mardin Havaalanı’na yaklaşık olarak17 km, şehir merkezine de yaklaşık olarak 4 km uzaklıkta bununan Hilton Garden Inn Mardin’de Mezopotamya Ovası’na bakan çok özel bir konumda bulunuyor.
 
Hilton Garden Inn Global Başkanı Adrian Kurre de, Türkiye’deki beşinci oteli açmaktan heyecan duyduklarını belirterek, “Türkiye, çok kısa zamanda Hilton Garden Inn markasının ABD dışındaki en çekici destinasyonlardan biri durumuna geldi. Markamızın devamlı müşterilerini, çok çeşitli ziyaret olanakları sunan Türkiye’de Hilton Garden Inn Mardin otelimizde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.  
 
Otelde, Garden Sleep System yatak, Herman Miller tasarımı ergonomik Mirra koltuğu ve ücretsiz yüksek hızda kablosuz internet bağlantısı da dahil, markanın imzası haline gelen birçok özelliğinin sunulduğu 162 oda bulunuyor. Otel misafirleri, lezzet tercihlerini, Sumac Grill restoranında unutulmaz akşam yemekleri ya da 24 saat açık olan Pavillion Pantry’nin snack türü yiyecekleri arasında kullanabiliyorlar.
 
Hilton Garden Inn Mardin, 24 saat açık fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, jakuzi, sauna, buhar banyosu ve yağmur duşları olanağı sunuyor.  Ayrıca 24 saat açık iş merkezi de, baskı ve fotokopi, hızlı internet bağlantısı gibi iş yaşamının ihtiyaçlarını karşılayan hizmetler sağlıyor.  
 
Yeni açılan Hilton Garden Inn Mardin Genel Müdürü Murat Yetişgen de, “Konuklarımıza, Mardin’i ziyaret edenlere ve kentin yerlilerine otelimizin olanaklarını sunmaktan, onlara dünyaca tanınmış Hilton Garden Inn özelliklerine ek olarak Türk misafirperverliğini de yaşatmaktan mutluluk duyacağız,” şeklinde konuştu.