GEZİLİP GÖRÜLECEK TARİHİ YERLER VE MÜZELER KONUSUNDA REHBERİNİZ YİNE YELLOW.COM.TR!

Bunun sonucunda gezilip görülecek yerler Nisan 2010’da NAVTEQ platformunda, Mayıs 2010’da ise Nokia Ovi Haritalar üzerinde yani Nokia’nın navigasyon özelliğini destekleyen cihazları üzerinde de görüntülenmeye başlayacak ve her iki platformun navigasyon özelliğiyle de kolaylıkla bulunabilecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bu konudaki güncel bilgilerin temini kapsamında yapılan işbirliği sonucunda yalnızca İstanbul’da değil tüm Türkiye’deki telefon numarası bile olmayan tarihi yerler, ören yerleri ve müzelere şu anda yellow.com.tr adresinden ulaşmak mümkün oluyor. Yellow Pages, NAVTEQ ve Nokia’nın yürüttükleri işbirliğiyle gerçekleşen çalışma sonucunda da yaz aylarından önce bu bilgiler araç içi ve el navigasyon cihazlarıyla mobil telefonlardaki haritalar üzerinde de işaretlenecek. Üstelik tüm bu bilgiler her üç platformda da Türkçe ve İngilizce olarak yer alacak. Böylece yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de Türkiye’nin gezilip görülecek yerlerini rahatlıkla bulmaları sağlanacak.

Turizm açısından da faydalar sağlayacak bu çalışma, Türkiye’nin en iyi firma veritabanını, Bakanlığın en güncel tarihi yer bilgileriyle bir araya getirerek, hem firmalara, hem de kullanıcılara önemli katma değer sağlayacak.


Türkiye Yellow Pages Pazarlama, Eiş ve Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Göktuğ Okan Oğuz şu bilgileri verdi: “Türkiye Yellow Pages olarak Türkiye’ye özel, geniş ve doğruluğu onaylanmış bir firma bilgileri veritabanı sunmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi de bu güncel ve doğru bilgi sunma hizmetimizi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle insanların gezip görmek isteyecekleri 700 tarihi yer ve müze çerçevesinde vermekten mutluluk duyuyoruz. Ocak ayında duyurduğumuz NAVTEQ ve Nokia ile yaptığımız işbirliği kapsamında bu bilgileri yalnızca yellow.com.tr platformunda değil, dijital haritalar üzerinde coğrafi olarak işaretlenmiş olarak da sunacağız. Bu çalışmanın iç ve dış turizm açısından da önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Türkiye Yellow Pages olarak Türkiye’ye ve kullanıcılara değer katan çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”