ATATÜRK EVİ'NE BÜYÜK İLGİ

17 Ocak 2018’deki açılışından bu yana yaklaşık 750 bin kişinin ziyaret ettiği Atatürk Evi, her yaştan ve her kesimden insanı misafir ediyor.

ATATÜRK EVİ'NE BÜYÜK İLGİ

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelenlerin yanı sıra; Atatürk Evi’ni, Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Makedonya gibi balkan ülkelerinden gelen ziyaretçiler de büyük bir hayranlıkla geziyor.

Atatürk Evi, kafile halinde gelen ziyaretçilerin yanı sıra; yerli ve yabancı siyasetçiler, belediye başkanları, büyükelçiler, devlet adamları, sanatçılar, tiyatrocular ve ünlü isimlerin de geldiği şehrin en önemli yapıtlardan birisi olarak zirvedeki yerini koruyor.

Haftaiçi, ilk-orta ve lise öğrencilerinin de inceleme yapmak üzere geldiği ev, haftasonları adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle çocuklar, bu ziyaretten oldukça memnun ayrılıyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu,  yaptığı açıklamada; “Atatürk Evi, geçen zaman içinde popülaritesi yüksek bir konuma ulaştı. Şehrimize gelen tüm misafirlerimiz, burayı görmeden Kırklareli’nden ayrılmıyor. Hatta sırf bu evi görmek için gelenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bugüne kadar, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın yanı sıra, bu önemli yapıtımızda, birçok ünlü ismi de ağırlamış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Şehrimizin ve bölgemizin geleceğine güzel bir eser bıraktık ve bunu halkımızla birlikte başardık. Daha nice eserleri ve girişimleri, Kırklarelimize, vatandaşlarımızla birlikte kazandıracağız” diye konuştu.

Kırklareli Atatürk Evi

Kırklareli Belediyesi öncülüğünde Kırklarelili hayırsever vatandaşların desteği ile bir buçuk yılda yapımı tamamlanan Kırklareli Atatürk Evi 17 Ocak 2018 tarihinde ziyarete açıldı. Yayla mahallesinde yer alan ve mimarı olarak Selanik'teki Ulu Önder’in evinin birebir aynısı olan Kırklareli Atatürk Evi düzenlenmesinde en ince ayrıntısına kadar önem verilmiş olup, Kırklareli’nin tarihsel değerini arttırıp Kent Kültürü ve toplumsal değerler bakımından önemli bir merkez olup Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi, vefam ve bağlılığı simgelemaktedir.

Kırklareli Atatürk Evi Ziyaret saatleri:

Kırklareli Atatürk Evi pazartesi günleri hariç her gün 09:30-17:30 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.