9. HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

29. Food Product ve 33. Hotel Equipment Fuarları içerisinde, Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED) tarafından düzenlenen olimpiyatlar turizm Okulları ve Oteller olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlendi.

9. HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Yarışmacı okullar, hızlı ve standartlara uygun yatak yapımı, towel origami (havluyla figürler oluşturma), basket atma, mumya adam gibi çeşitli kategoride yarışarak hünerlerini sergilediler. Bu yıl Kırgızistan’dan gelen Turizm Okulu da Olimpiyatlara ayrı bir renk kattı. Geniş bir alanda hazırlanan Olimpiyatlara ilgi de büyük oldu.

HOTED Alanya’nın kurucusu, Onursal Başkanı ve Baş Danışmanı Hakan Halit Yeni, farkındalık yaratmak ve mesleğin renkli yüzünü sergilemek adına bu olimpiyatları düzenlediklerini söylerken “ Housekeeping departmanı konaklama sektörünün, yüzü aynasıdır. Sağlıklı yaşamın korunması ve geri dönüşüm turizminin yegane teminatıdır. Turizmde sürdürülebilirlik adına, Housekeeping in her yönüyle geliştirilmesi, çıtasının yükseltilmesi sadece bu mesleğin mensupları için değil, işletmecilerimiz, yatırımcılarımız ve tüm turizm camiamız için de çok büyük önem arz etmektedir.”diye konuştu.

Dört günlük fuarda, iki gün süren organizasyona destek veren, katkı sağlayan firmalara plaket takdim edildi. Toplu hatıra fotoğrafı çekilerek yarışmalar muhteşem bir finalle sona erdi.

Turizm Dosyası web sitemizin sahibi Halil Öncü de yarışmalarda jüri üyesi olarak yer aldı. Öncü’ye Sektöre ve özellikle Hauskeeping camiasına verdiği desteklerden dolayı,  HOTED Onursal Başkanı Hakan Halit Yeni tarafından bir plaket verildi.