YÜZLERCE ÇOCUK OLYMPOS TELEFERİK İLE KARLA BULUŞTU

Hafta sonu tatilini fırsat bilen çocuklar da Olympos Teleferik ile karla buluştu. Antalya ve çevresinde yer alan okullarda okuyan yüzlerce öğrenci hafta sonu hem Teleferik hem de kar keyfi yaşadılar. Öğretmenleri ve aileleri ile birlikte Olympos Teleferik ile 2365mt. zirveye çıkan çocuklar kar topu oynadılar, kardan adam yaptılar ve unutulmaz bir hafta sonu yaşadılar.Yarıyıl tatili ile zirveye ilginin daha da artmasını bekliyoruz!

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, “ Zirveye yağan kar ile birlikte okullarımızın etkinlik programlarına girmiş bulunmaktayız. Yoğun bir öğrenci talebi ile karşı karşıyayız. Antalya’da ve bölgemizde yer alan okullarımızda okuyan öğrencilerimizi karla buluşturtuyoruz. Önümüzdeki hafta okulların yarıyıl tatiline girmesi ile birlikte zirveye ilginin daha da yükselmesini bekliyoruz. Ayrıca okullarımızda doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak amacıyla bir resim yarışması da düzenliyoruz. Bu konuda yarıma sonuçları mart ayı içerisinde değerlendirilip açıklanacak. Dereceye giren öğrencilerimize çeşitli hediyelerimiz olacak” dedi.

Bu arada zirvede karda yürüyüş programı da ilgi çekiyor.  Gelen talepler doğrultusunda bir ve iki kilometrelik etaplarda güvenli bir şekilde, tecrübeli dağcılar eşliğinde karda yürüyüş etkinliği de düzenleniyor.Teleferiğin özellikleri

Alternatif turizmin en önemli noktalarından birisini oluşturan Olympos Teleferik, Avrupa’nın en uzun teleferikleri arasında, eşsiz bir milli park güzergahı içinde yer alıyor.  Teleferik’te İsviçre teknolojisi ve güvenlik standartları uygulanıyor. Bütün yıl tam gün hizmet veren teleferiğin çıktığı zirvede bir de Restaurant bulunuyor. 2 istasyon bulunan Teleferik’te alt istasyon’un deniz seviyesinden yüksekliği 726 mt. Dağ İstasyonun deniz seviyesinden yüksekliği ise 2365 mt. Yükseklik farkı ise 1637 mt. Kabin yolcu taşıma kapasitesi 80 kişi olan teleferik ile saatte 471 kişi zirveye taşınıyor.