YÖRSİAD'DAN ATSO'YA ZİYARET

 
Beken“ATSO başta olmak üzere tüm odalar ve sivil toplum kuruluşları ile irtibat halindeyiz”

Ziyarette YÖRSİAD’ın çalışmalarını anlatan Semih Beken, hayata geçirmek istedikleri Yörük köyü projesi konusunda bilgiler verdi. Her geçen gün üye sayısını arttırdıklarına dikkat çeken Beken, “İş adamı olarak sadece kendi işimizde değil, işimiz dışında da bir şeyler yapmak en önemli hedeflerimiz arasında.YÖRSİAD olarak ATSO başta olmak üzere tüm odalar ve sivil toplum kuruluşları ile irtibat halindeyiz. Eğitim ve diğer farklı projelerimiz ile Akdeniz Üniversitesi ile birlikte de  bilimsel çalışmalar yapıyoruz. Bu arada Yörük Sanayici ve İş adamları Derneği olarak her geçen gün üye sayımızı arttırıyoruz. İsim olarak da oldukça ilgi çeken derneğimizin çalışmaları içinde yer alan Yörük Köyü Projemiz konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Halen Kepez bölgesinde yer alan ancak küçük bir alana sıkışan Yörük Parkı çalışmaları devam ederken daha geniş bir alanda da Yörük Köyü kurma projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız kültürümüzü geleceğe taşımak ve turizm adına da katkıda bulunmaktır” dedi.

 
Budak, “Girişimci ve toplumun değerlerine sahip çıkan Yörük Sanayici ve İş Adamlarının ziyaretlerinden büyük bir memnuniyet duyduk”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sivil toplum kuruluşları, Antalya için oldukça önemli. Yapmamız gereken birlik be beraberlik içerisinde bu şehri daha ileriye getirecek projeler yaratmak. Bu projeleri oluştururken odalar ve sivil toplum kuruluşları olarak sahiplenmemiz gerekiyor. Girişimci ve toplumun değerlerine sahip çıkan Yörük Sanayici ve İş Adamlarının ziyaretlerinden büyük bir memnuniyet duyduk. Yörük Köyü Projesini çok önemli bir girişim olarak değerlendiriyoruz. Hem Antalya’nın kültürel değerlerine sahip çıkılması açısından hem de Antalya’nın lokomotif sektörü turizme de büyük katkı sağlayacağını düşünüyor ve bu projeyi destekliyoruz. ATSO olarak bu oda sizin odanızdır. Her konuda her zaman her türlü yardıma hazırım” dedi.